סטיב באלמר. מופע של איש אחד (צילום: ספורט 5)
סטיב באלמר במשחק כדורסל של הקליפרס | צילום: ספורט 5

סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר, "אוהב את החברה הזו". למעשה, הוא אוהב אותה עד כדי כך שלמרות פרישתו ממנה הוא ממשיך לשמש כמטיף לשימוש במוצריה. בסוף השבוע הוא אף גילה כי הוא מתכוון להפוך את קבוצת הכדורסל הפרטית שלו, לוס אנג'לס קליפרס, לכזו המתבססת על מוצרי מיקרוסופט.

"רוב הקליפרס (כבר) ב-Windows. כמה מהשחקנים והמאמנים לא", אמר באלמר בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס. "ודוק (המאמן גלן ריברס) סוג של יודע שזה פרויקט. זה אחד הדברים הראשונים שהוא אמר לי: 'אנחנו בטח הולכים להיפטר מהאייפדים האלה, נכון?' ואני עניתי לו 'כן, מן הסתם'. אך הבטחתי שנעשה זאת בזמן הפגרה".

כזכור, באוגוסט 2013 הודיע באלמר על פרישה מכס מנכ"ל מיקרוסופט לאחר 14 שנות כהונה בתפקיד ו-34 שנים בחברה מיום שהובא אליה על ידי ידידו, מייסדה ביל גייטס. בפברואר 2014 הוא הוחלף בסאטיה נאדלה ובחודש שעבר פרש מהדירקטוריון. עם זאת, הוא עדיין האדם הפרטי המחזיק במניות הרבות ביותר בחברה, ושווי אחזקותיו במיקרוסופט עדיין מוערך בכ-15 מיליארד דולר.

את הקליפרס הוא רכש במאי האחרון, לאחר שבעליה הקודם, דונלד סטרלינג, הורחק על ידי ה-NBA בשל שורת אמירות גזעניות ומעוררות מחלוקת. לדבריו, הוא לא מתכוון לחולל בה שינויים גדולים וכבר חידש את חוזהו של המאמן ל-5 שנים נוספות. עם זאת, בכל מה שקשור למכשירי החברה ממנה הגיע הוא לא מוותר.

אך לא בטוח שהחלפת הסמארטפונים והטאבלטים לאנשי הקבוצה תשיג מטרה כלשהיא. לפני כשנה וחצי חתמה מיקרוסופט על חוזה בשווי 400 מיליון דולר עם ליגת הפוטבול האמריקאית (NFL), במסגרתה ישתמשו מאמני הקבוצות בטאבלטי Surface של החברה על הקווים בחמש השנים הקרובות והטאבלטים שלה יכונו "הטאבלטיים הרשמיים של ה-NFL". אך לפני כשבועיים ציין הוול-סטריט ג'ורנל כי שדרנים ופרשנים קוראים לטאבלטים של מיקרוסופט "אייפדים".