אחרי מגפת התפוצצות מכשירי האייפון – האם גם האייפדים הולכים בדרכם? לפי דיווח במירור הבריטי, טים גילולי, בריטי בן 34, נכווה והתחשמל מאייפד שהתפוצץ בידו.

לפי הדיווח, גילולי בסך הכל רצה לנתק את האייפד מטעינה, וכשהחל להוציא את המטען, זה התפוצץ וחישמל אותו.

עם בתו קלואי בת ה-8:

בואו לפייסבוק של נקסטר

"היה בום גדול שהעיף אותי לצד השני של החדר", סיפר האיש לעיתון, "הייתי בהלם". הוא הוסיף שהרגיש את הזרם החשמלי "יורד בזרוע שלו". 

את המכשיר רכש גילולי בנובמבר האחרון, עבור בתו קלואי בת ה-8, בחנות אפל רשמית בליברפול. "רוב הסיכויים שהבת שלי היתה זו שמנתקת את האייפד מהטעינה", סיפר האב בזעם. "אני חושב שזה היה הורג אותה".

האב הודה שהיו לו בעיות הטענה עם האייפד, והוא אף רצה להחזיר את המכשיר לאפל, אך, לדבריו, נאמר לו שאין שום בעיה עם המכשיר וגם לא עם המטען. הוא אף רכש מטען רשמי חדש של אפל, וקיווה שזה יפתור את הבעיה, אך זה לא עזר. "היינו מעריצים גדולים של אפל, אבל לא ארשה לבתי להתקרב לאייפון שלה, זאת פצצת זמן מתקתקת", הוא סיכם.

המטען השרוף מקרוב (mirror.co.uk)

הכוויה שנשארה ביד אחרי השוק (תילום: Mirror.co.uk)

נזכיר כי לאחרונה דווח על מספר רב של תקריות בהן מכשירי אפל וסמסונג התפוצצו, התלקחו, נשרפו ומה לא. ביולי האחרון, דיילת צעירה מצפון סין, מתה לאחר שמכשיר האייפון 5 שלה התפוצץ כשניסתה לענות לשיחה בזמן טעינה. עוד מקרה שנרשם, גם הוא בסין, היה כשאייפון 4 חישמל צעיר והכניס אותו לתרדמת. במקרים אחרים דווח על מכשירי גלקסי של סמסונג שהתפוצצו ושרפו במקרה אחד בית בסין ובמקרה אחר את רגליה של צעירה שוויצרית.

בתגובה לכל המקרים הללו, מיהרו היצרניות להאשים את השימוש באביזרים לא מקוריים, כגון סוללות ומטענים זולים, בגרימת האסונות. לאחרונה אף החלה אפל במבצע חלוקת מטענים מקוריים במחיר מסובסד של 10 דולר למוסרי מטענים זולים ומזויפים. אך במקרה הזה, נראה שהמטען דווקא לא היה מזויף, אלא חדש ומקורי של אפל. 

אפל טרם הגיבה לדברים.

>> 9 דברים שיגרמו לאייפון ולגלקסי שלכם להתפוצץ

>> גנבי האייפון צולמו בתחתונים בלי ידיעתם