האייפד החדש (צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL)
חם אש...האייפד החדש | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

האם האייפד החדש של אפל מתחמם מהר מידי? משתמשים רבים ברחבי הרשת בפורומים השונים כולל הרשמיים של  אפל מתלוננים על הבעיה וטוענים כי הטמפרטורה של הטאבלט גבוהה באופן חריג וטוענים שכאשר זה קורה היא אף יכולה להוביל לכיבוי אוטומטי של המכשיר בעודו מודיע למשתמש כי "האייפד צריך להתקרר".

בפורום התמיכה הרשמי של אפל נפתח שרשור תחת השם: "האם האייפד החדש מתחמם מידי?" ובו אנשים מתלוננים על הבעיה: "האייפד שלי מתחמם יתר על המידה בפינה השמאלית התחתונה שלו" כתב אחד מהמשתמשים. אחר ציין כי ייתכן וזו רק בעיה שמתרחשת ביום הראשון מרגע הדלקת האייפד: "זהו היום השלישי שלי עם האייפד החדש והוא ממש קר היום וכך גם היה אתמול. אבל ביום הראשון הוא כל כך התחמם שאי אפשר היה לגעת בו" וניחש כי אולי התחממות היתר נובעת מהשילוב של הסוללה הגדולה והמעבד החזק. פתרונות נוספים שמשתתפי הדיון הציעו היו להנמיך את הבהירות של המסך או פשוט לא לחשוף את האייפד לשמש. 

נציין כי דיווחי המשתמשים מצביעים על אזור ספציפי אחד בפינת המכשיר, מה שיכול להצביע על בעיה קצת יותר גדולה למשל שהמכשיר לא מפזר את החום בצורה אחידה.

האייפד החדש מכיל סוללה גדולה יותר עם קיבולת גבוהה מזו של קודמו, וכן גם צמד שבבי עיבוד עוצמתיים יותר המכילים מספר רב יותר של ליבות פעילות שפולטות חום בזמן מאמץ, כך המכשיר בהחלט יכול להתחמם בזמן שימוש. אפל מצהירה כי טמפרטורת העבודה המרבית של האייפד החדש עומדת על 35 מעלות צלסיוס.

יש לזכור כי תלונות על התחממות האייפד שמענו גם אחרי השקת האייפד הראשון והשני וכן הדיווחים עצמם נדירים למדי. בינתיים, נראה כי רק קומץ משתמשים סובלים ממכשירי אייפד חדשים שמתחממים יתר על המידה.

>> האם חברות הסלולר עוקצות אותנו במחירי הסמארטפונים? רמז: כן