רק לפני חודש וקצת ענקית הטכנולוגיה אפל, הכריזה על אייפון 5 ועל ליין האייפודים החדש. והיום (ג'), היא שוב מכנסת את כולנו להכרזות נוספות וכהרגלה, לא מגלה דבר עד לרגע האמת. אבל כמו שלא הצליחה לשמור מפני הדלפות על אייפון 5, כך גם הפעם, אפל מתקשה להשתיק את המדליפים. בזכותם הצלחנות לאסוף את השמועות הכי חמות, לפניכם 5 דברים שצפויים לקרות הערב.

1. מיני אייפד

אין תמונה
מיני אייפד, כך הוא ייראה ביד

השמועות על הגרסה המוקטנת של האייפד, או בכינויו הלא רשמי המיני אייפד, כבר מלוות אותנו מזה תקופה, ובדומה לשמועות לפני השקת אייפון 5, הפרטים חוזרים על עצמם כמעט בכל פעם וכבר הספקנו לראות את המכשיר בווידאו שהדגים מודל זהה שיוצר במיוחד, ואפילו המחיר כבר דלף לרשת.

על פי השמועות, גודלו של המיני אייפד יהיה בסביבות ה-7 אינצ'ים (או 7.85 אינצ' ליתר הדיוק), עם רזולוציה קטנה בהרבה מזו של האייפד החדש, רק 768x1024, בדומה לדגמים הקודמים. כמו כן, השמועות גורסות שהמיני אייפד יגיע עם נפח אחסון קטן יחסית של 8GB ו-16GB וחיבור ה-Lightning החדש. דבר נוסף שיהיה במיני אייפד העתידי הינה תקשורת דור רביעי (LTE) ו-3G שיאפשרו גלישה סלולרית. המיני יקבל גם את מערכת ההפעלה האחרונה של אפל, ה-iOS 6 , יהיה בעל מעבד ה-A5X שמצוי כיום גם באייפד האחרון. על פי הדיבורים ברשת, מחיר המיני אייפד ינוע בין  250 דולר ל- 350 דולר בהתאם בחומרה. סבירות: גבוהה מאוד.

2. אייפד מעודכן

השקת האייפד החדש (מרץ 2012, לונדון) (צילום: Matthew Lloyd, GettyImages IL)
כזה, אבל קצת יותר טוב. יקראו לו אייפד 4S? | צילום: Matthew Lloyd, GettyImages IL

פרט למיני אייפד, שמועות יחסית טריות טוענות כי גם נראה רענון של האייפד החדש, אשר אולי יכונה The new iPad S ויכלול שינויים מינוריים כגון החלפת חיבור 30 הפיניים בחיבור ה-Lightning החדש, שיפור התצוגה של המכשיר, שיפור בזמן הסוללה והחלפת המעבד למעבד ה-A6 אשר הוצג באייפון 5. המחיר כך נראה יישאר ללא שינוי, וגם תשופר מהירות תקשורת הנתונים LTE הקיימת במכשיר. סבירות: גבוהה מאוד.

3. מקבוק פרו עם מסך רטינה בגודל של 13 אינצ'

מקבוק פרו (צילום: David Paul Morris, GettyImages IL)
מקבוק קצת יותר קטן וקצת יותר מגניב | צילום: David Paul Morris, GettyImages IL

שמועה נוספת היא חידוש ליין המחשבים של אפל. המקבוק פרו בגרסת מסך הרטינה האיכותית, כאשר רוב השמועות טוענות לגרסה נוספת של המחשב בגודל של 13 אינצ'ים, שתתווסף לזו הקיימת בגודל 15 אינצ' כאשר מחירו יהיה סביב 1,700 דולר, בכ-500 דולר זול יותר ממחיר אחיו הגדול. סבירות: בינונית.

4. מיני מק

ליין המיני מק אשר נזנח מעט לאחרונה (לטובת מכשירים סקסים יותר) יעבור שדרוג קל, בעיקר הגדלת נפח הזיכרון שניתן יהיה להוסיף לו, ואולי חיבורים חדשים כגון ה-USB3. השיפור האחרון שצפוי במחשביה של אפל הוא באיימק שלא התחדש באופן משמעותי בעשור האחרון ,רק בחומרה, וצפוי לקבל שדרוג משמעותי בדמות מסך חדש ואיכותי יותר, כונן קשיח קטן יותר, מבנה דק ומעוצב וחיבורים חדשים. סבירות: בינונית.

5. ועוד דבר אחד...

השקת אייפד 3 (7 במרץ 2012) (צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL)
ועוד דבר אחד...סתאאאם. מנכ"ל אפל, טים קוק | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

ומה עם הפתעה קטנה לסיום כהלך הרוח של סטיב ג'ובס? אנחנו היינו מצפים לראות דווקא את האפל טי-וי (Apple TV) שעליה שמענו לא מעט בעבר ויש האומרים כי זהו אחד המוצרים האחרונים שג'ובס עבד עליהם. השמועות שנפוצו מדברות על כך שהחברה תציג טלוויזיית HD עם מצלמת iSight, בדומה לזו הקיימת באייפד לביצוע שיחות ווידאו. וכן גם את העוזרת הווירטואלית Siri לתפעול הטלוויזיה ללא צורך בשלט. סבירות: לא הפעם.

אומנם בתקופה האחרונה אפל איבדה מעט את "אפקט ההפתעה" כאשר את כל המוצרים האחרונים ניתן היה למצוא ברשת עוד לפני השקתם. הפעם פרט למיני אייפד לא ניתן לדעת באמת מה יקרה עד שזה קורה.

>> לכתבות נוספות באתר TGspot