התנועה לחרם, משיכת השקעות וסנקציות, המובלת על ידי תומכי הפלשתינים ברחבי העולם, מנסה להזיק לישראל על ידי הכרזת מלחמה נגד כל דבר שעשוי להניב רווח למדינת ישראל. אך מדי פעם מסתבר שקצת קשה להגשים את מטרות החרם במלואן מבלי לוותר על מנעמי החיים בעולם המודרני.

בואו לפייסבוק של נקסטר

משתמש פייסבוק אד לאון קלינגר העלה הלילה לרשת החברתית תמונה שצילם, לדבריו, בספריית קולג' וודהאם באוקספורד שבבריטניה. בתמונה נראה מחשב מסוג מקבוק של אפל, עליו הדביק בעליו מדבקות עם דגלי פלשתין והסלוגן "החרימו מוצרים ישראלים". על המחשב הונח פתק בו נכתב "שלום לך! רק חשבתי שכדאי שתדע, שאחסון ההבזק שבתוך המחשב הזה תוכנן ויוצר על ידי אנוביט, חברת טכנולוגיה ישראלית! אם אתה לא רוצה אותו יותר, אנא העבר אותו לשולחן מאחוריך".

רק נזכיר כי אנוביט היתה חברה ישראלית מתחום השבבים שנרכשה על ידי ענקית הטכנולוגיה לפני כשנתיים בסכום של קרוב ל-400 מיליון דולר. המטרה היתה ניצול בלעדי של טכנולוגיה שבנתה החברה להאצת העבודה של זכרונות הבזק במכשיריה של אפל, כגון אייפון, אייפד, אייפוד ומקבוק. פעילות החברה פוצלה בין משכנה המקורי בהרצליה ואזור התעשייה בחיפה, והיא הפכה לסניף הראשון של אפל מחוץ לארה"ב.

בנוסף, בהתחשב בכך שהמקבוק שבתמונה הוא דגם מהעשור הקודם, סביר להניח שהוא כלל אינו מכיל את השבב הישראלי עליו מדבר כותב הפתק. עם זאת, הוא כן מכיל מן הסתם מעבד אינטל שתוכנן ואולי אף יוצר בישראל.

תודה ל- Most amazing photographs taken today  על הטיפ.

 ורק נציין: