כשלנובו השיקה את קו מוצרי ה-YOGA Tablet 2, בשאגת ההסתערות שלה על השוק, היא הציבה בחזית טאבלט שהוא באמת מיוחד במינו, ולו רק בזכות מאפיין אחד בלבד: מסך בגודל 13.3 אינץ'. היא אמנם לא הראשונה ששולחת לשוק טאבלטים עם מסכים גדולים, אבל עדיין אפשר לספור את כמות המכשירים האלה בשוק על רקע השיר "עשר אצבעות לי יש". אך זו ממש לא הסיבה היחידה שהטאבלט הזה יוצא דופן, לקחנו אותו לבדיקה.

Yoga Tablet 2 Pro, לנובו יוגה 2 פרו
Yoga Tablet 2 Pro, לנובו יוגה 2 פרו

 

בגדול אין כמעט הבדל במראה החיצוני בין ה-Pro ל-Tablet 2 הרגיל, עם מסך בגודל 8 אינץ' שבחנו ממש לאחרונה: המבנה אותו מבנה, ארבעת המצבים השונים שלנובו הגדירה גם הם שם ואפילו הקוטר של הציר האימתני שמאפשר להשתמש בטאבלט במצביו השונים נמצא שם. גם כל הכפתורים שהיו במכשיר הקטן יותר ממוקמים בדיוק באותו מקום. אבל בחינה מהירה מגלה מהר מאוד את התוספות שהקנו לו את סיומת ה-Pro.

ובכן, מבלי לגרור סתם את העגלה ולא להתקדם, נספר שתוספת אחת מוצאים מאחור, וזה סאב-וופר גדול יחסית של JBL שמוסיף עוד לאיכות המצוינת ולעוצמה של הרמקולים שממוקמים בשני צידי הציר מקדימה. אם אהבנו את הרמקולים של ה-Tablet 2 הקודם שבדקנו, אז כאן מצאנו את עצמו מתאהבים מחדש, ומגלים שאפשר, אם רוצים, לספק איכות אודיו מצוינת גם מבלי להכריח שימוש ברמקולים חיצוניים.

Yoga Tablet 2 Pro, לנובו יוגה 2 פרו
Yoga Tablet 2 Pro, לנובו יוגה 2 פרו

אבל התוספת המשמעותית ביותר ממוקמת בצד השני של הציר, וזהו המקרן. בלנובו, שמכנים את ה-YOGA Tablet 2 Pro 'הטאבלט הכי טוב בעולם', מספרים שהרעיון נבע ממוחו הקודח של אשטון קוצ'ר בכבודו ובעצמו, וכך או כך, מדובר אכן בתכונה ייחודית וחווייתית מאוד.

לצד המקרן יש כפתור שממוקם על צד המכשיר ומדליק/מכבה אותו, ועל הציר יש כפתור הזזה שמאפשר לשלוט בחדות של התמונה המוקרנת. את ההקרנה אפשר לבצע על כל קיר שטוח, ואפילו על התקרה אם רוצים בכך, ונקצר ונאמר שהתוצאה פשוט מרשימה, ולא רק שהיא מרשימה, היא מושכת המון המון תשומת לב, וגם תגובות שבדרך כלל מושמעות מפה שפתוח בדיוק בעיגול מושלם, במיוחד שמקרינים מהטאבלט ישירות על הקיר בפני ילדים, אבל ממש לא רק.

את מצב ההקרנה אפשר להפעיל גם דרך אפליקציה ייעודית שמותקנת בראש בטאבלט והיא מאפשרת לבחור במדויק את מה שרוצים להקרין, כך שבקלות אפשר למצוא גם שימושיים עסקיים לטאבלט הזה – מוציאים אותו מהתיק בתחילת הפגישה, כבר משיגים הרבה תשומת לב, ואז מקרינים על הקיר את התצוגה שרוצים להראות. אנחנו מבטיחים לכם שתקבלו תוספת לא קטנה של נקודות לזכותכם אם תעשו זאת.

Yoga Tablet 2 Pro, לנובו יוגה 2 פרו
Yoga Tablet 2 Pro, לנובו יוגה 2 פרו

 

עוד נקודה שעומדת לזכות הטאבלט היא התצוגה שלו שמציעה רזולוציה של 2K או 2560×1440 פיקסלים. התמונה נהדרת, בהירה מאוד, והצבעים חמים ומגוונים היטב. בסרטים גם ניתן היה להבחין בניגודיות טובה, עם הבדלים מובחנים בין גווני אפור, ובמשחקים זו הייתה פשוט חוויה אחרת, אפילו מרתקת.

מבחינת התפעול אין ממש הבדל בין שני הטאבלטים. השינוי היחיד הוא שכעת כדי להזיז את מעמד צריך קודם לשחרר אותו על ידי לחיצה על כפתור שנמצא ממש מתחת לסאב-וופר. כמו כן התנועה על הציר חלקה יותר, כך שקל יותר לכוון לזווית צפייה שמתאימה בדיוק לדרישות המשתמש. מערכת ההפעלה היא קיט-קט 4.4 ומעליה הממשק של לנובו שלמדנו לאהוב.

מבחינת תצורה טכנית ההבדל היחיד המשמעותי הוא שהטאבלט מגיע עם 32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, ולארץ הגיע הדגם שכבר מוכן לשילוב של סים דור רביעי. כל השאר ממש אותו דבר, להוציא כמובן סוללה גדולה יותר של 9,000 מילי-אמפר/שעה. לפי החברה היא אמורה להספיק לעד 15 שעות. במבחן ה-PC Mark שלנו הגענו ל-6:32 שעות של עבודה רציפה, כשבסוללה עוד נותרו 20%. מרשים בהחלט למכשיר עם מסך כזה גדול. כמו כן יש לציין שהזמן לטעינה מלאה, מ-0 ל-100%, הוא כ-3 שעות בלבד בשימוש עם המטען שמגיע עם הטאבלט.

Yoga Tablet 2 Pro, לנובו יוגה 2 פרו
Yoga Tablet 2 Pro, לנובו יוגה 2 פרו

מבחינת ביצועים אין הבדלים של ממש בין שני הטאבלטים, להוציא במבחן של Epic Citadel בו קצתב הפריימים לשנייה היה נמוך יותר, והיגע ל-32.4 לשנייה, אבל זה די צפוי לרזולוציה כל כך גבוהה, ותאמינו לנו, לא ממש תרגישו את זה במשחקים.

אז האם זה הטאבלט הטוב בעולם? בואו נאמר שהוא הייחודי ביותר כרגע בשוק, ואם אתם שוקלים רכישת טאבלט מהקצה העליון, ובעיקר לשימושים ביתיים, מחיר שוק של 2,750 שקל כנראה לא ממש יפחיד אתכם. בכל מקרה, זהו טאבלט שמבטיח שימוש מהנה ובהחלט מקיים, ואפילו קצת מעל ומעבר.

פורסם במקור ב-TGspot