סמסונג S (צילום: יאיר מור)
מסכים איכותיים במיוחד. Galaxy Tab S 10.5 | צילום: יאיר מור

סמסונג ישראל הכריזה באירוע שנערך לפני הצהריים על השקתם בישראל של סדרת הטאבלטים Galaxy Tab S מבית החברה הקוריאנית. שני המכשירים, בגדלים של 10.5 ו-8.4 אינצ', שנחשפו לפני חודשים וחצי באירוע בניו-יורק שבו נכחנו, מתחרים באייפד של אפל ומנסים להתעלות על הדור הקודם ואף על הדור הבא שלו, שייחשף בקרוב.

המאפיין הייחודי ב-Galaxy Tab S הוא השימוש במסכים בטכנולוגיית Super AMOLED, שעד כה היתה בשימוש רק בסמארטפונים, כגון מכשירי Galaxy S של סמסונג וכמה דגמים של חברות אחרות. מסכים אלו מבטיחים, לטענת החברה, איכות חסרת תקדים ברמת הצבעים, בניגודיות ובצריכת הסוללה. גם הרזולוציה שלהם היא בין הגבוהות בשוק.

סמסונג S (צילום: יאיר מור)
דקים וקלים יותר מהמקבילים של אפל. Galaxy Tab S 8.4 | צילום: יאיר מור

הטאבלטים החדשים של סמסונג לא מסתפקים במסכים יפהפיים ומגיעים באריזות מרשימות מבחוץ וחקות מבפנים: עוביים של שני המכשירים 6.6 מילימטר בלבד - כמילימטר פחות מהאייפד אייר הדקיק (7.5 מילימטר) של אפל - ומשקלם 465 גרם לגרסא הגדולה ו-294 גרם לקטנה. הם משלבים את חיישן טביעות האצבע המשולב בלחצן הבית של המכשיר לצד מפרט עוצמתי הכולל שבב בעל שני מעבדים מרובעי-ליבות, מצלמות של 8 מגה-פיקסל עם מבזק LED מאחור ו-2 מגה-פיקסל מלפנים, זיכרון עבודה של 3 גיגה-בייט ואחסון פנימי בנפח 16 גיגה-בייט בנוסף לחריץ הרחבה לכרטיסי microSD בנפח של עד 64 גיגה-בייט.

לדברי קובי כליף, מנהל חטיבת המובייל של סמסונג ישראל, המכשירים החדשים של החברה הם "מעלים את הרף עבור כל תעשיית הטאבלטים" ומציעים "חוויה בידורית ופונקציונלית". הוא טען כי המכשירים החדשים הם לא רק מכשירי צריכת מולטימדיה אלא מסוגלים להחליף את המחשב הנייד ל-80% מהשימושים הנפוצים שלו.

המכשירים יימכרו בארץ החל ממחר (ג') אצל שלוש ספקיות הסלולר הגדולות ובשוק הפתוח במחירים מומלצים של 2,000 שקל לטאבלט בעל מסך ה-8.4 אינצ' ו-2,400 שקל לטאבלט בעל מסך ה-10.5 אינצ'. הגרסאות שיימכרו כאן תחילה הן אלו בעלות קישוריות WiFi בלבד, אם כי בהמשך מתוכננים להגיע לארץ גם דגמים עם קישוריות דור רביעי סלולרית.

המכשירים יגיעו עם חבילת תוכן מקומית הכוללת חודשיים מתנה בשירות SmartVOD של סמסונג ישראל, ספר אלקטרוני מתנה פעם בשבועיים בחנות "עברית" של סטימצקי וידיעות טכנולוגיות, חודשיים חינם באתר הילדים Mogobe, גליונות היכרות של המגזינים הדיגיטליים מנטה ובלייזר, חודש חינם בשירות הספרים הקוליים של iCast ומנויים חינם לחצי שנה באפליציות הסנכרון MyMusicCloud ו-MyDigiPack.