סמסונג הכריזה הלילה (ו') על דור חדש לטאבלטים מסדרת הגלקסי שלה, חצי שנה בלבד לאחר ההכרזה על הדור הקודם בתערוכת CES שנערכה בלאס-וגאס.

טאבלט ה-Galaxy Tab S 10.5 של סמסונג (צילום: יאיר מור, ניו-יורק, NEXTER)
Galaxy Tab S 10.5 של סמסונג | צילום: יאיר מור, ניו-יורק, NEXTER

באירוע, שנערך במדיסון סקוור גרדן שבניו-יורק, הציגה החברה את Galaxy Tab S, צמד טאבלטים בעלי מסכים בגדלים 10.5 ו-8.4 אינצ' המבוססים על מערכת ההפעלה העדכנית של גוגל - אנדרואיד 4.4 (KitKat). טאבלטים אלו הם הגדולים ביותר שיוצרו עם מסכים מסוג Super AMOLED אי פעם (הטאבלט היחיד עם מסך כזה היה בגודל 7.7 אינצ'), הנמצא בשימוש בסמארטפונים של החברה מאז מכשיר ה-Galaxy S הראשון שיצא ב-2010.

לטענת סמסונג, טכנולוגיית מסכים זו טובה יותר מזו הנפוצה בשאר המכשירים בשוק, ומציגה צבעים חיים, עמוקים ואמיתיים יותר. רוב המשתמשים טוענים מנגד כי מסכים בטכנולוגיה של סמסונג דווקא מציגים צבעים מלאכותיים ומוגזמים מאוד. עם זאת, החברה טענה באירוע כי יחד עם הטכנולוגיה שולבה במכשירים החדשים טכנולוגיה נוספת, מבוססת תוכנה, המזהה את צרכי המשתמש המשתנים ומתאימה את המסך אליהם – לדוגמא: הגדלת הניגודיות בזמן צפייה בתכנים טקסטואליים או הבהרת צבעים כהים בעת צפייה במסך באור שמש.

טאבלט ה-Galaxy Tab S 8.4 של סמסונג (צילום: יאיר מור, ניו-יורק, NEXTER)
Galaxy Tab S 8.4 של סמסונג | צילום: יאיר מור, ניו-יורק, NEXTER

יתרון נוסף שמדגישה סמסונג הוא הרזולוציה: הטאבלטים החדשים מציגים 2,560 על 1,600 נקודות – איכות גבוהה יותר משל מסכי האייפד והאייפד מיני עם תצוגת "רטינה".

מלבד המסך, החידושים העיקריים במכשירים החדשים הם סורקי טביעות אצבע המשולבים בכפתור הבית ומאפשרים לנעול את המכשיר בזיהוי ביומטרי; יכולת הגדרת פרופיילים עד לשמונה משתמשים שונים, שעבור כל אחד מהם יפתח תוכן שונה בעת פתיחת הנעילה הביומטרית או באמצעות החלפת פרופילים; ממשק ידידותי לילדים הנשלט על ידי ההורים; ועדכון לאפליקציית SideSync של החברה, המאפשרת בגרסתה החדשה להתחבר בקלות רבה למכשירים אחרים של סמסונג, כגון סמארטפון הגלקסי S5, ולשלוט עליהם דרך חלון המציג את המסך שלהם – כולל ביצוע שיחות באמצעות אזניות או הרמקולים המובנים במכשירים ללא צורך להוציא את הסמארטפון מהכיס או להרים אותו מהשולחן. יכולת זו מאפשרת גם להעביר קבצים מהטאבלט לסמארטפון באמצעות גרירת קבצים מאפליקציה בטאבלט אל החלון המציג את מסך הסמארטפון.

בניסיון להציע ערך מוסף למשתמשים, כללה סמסונג במכשיר גם את Papaergarden, אפליקציה חדשה למגזינים אינטראקטיביים המותאמים במיוחד לטאבלטים שלה, שתכלול מגזינים של חברת קונדה-נאסט (המוציאה לאור של וניטי פייר ואחרים), נשיונל ג'יאוגרפיק וחברת הקומיקס מארוול, שאף תשלב מכשירים של סמסונג בסרטי גיבורי-העל שוברי הקופוות שלה. כמו כן, תציע סמסונג לרוכשי המכשירים מתנות כמו כמות תכנים חינמית מחנות התוכן של גוגל. נציין כי בישראל אין לדבר משמעות רבה, מאחר ומלבד אפליקציות לא ניתן לרכוש כאן תכנים מהחנות של גוגל.

המכשירים, שעוביים 6.6 מילימטר ומשקלם 294 גרם לגרסא הקטנה ו-465 גרם לגדולה, צפויים לצאת בארה"ב בחודש הבא ומחיריהם יהיו זהים לאלו של המתחרים מבית אפל – 399 ו-499 דולר, בהתאמה. לשאלה אודות מועדי הגעה לחלקים אחרים בעולם השיב נציג החברה ל-NEXTER כי הדברים טרם נקבעו.

גילוי נאות: הכותב היה אורח חברת סמסונג