ופתאום נהיה שקט. מוחלט. דממה.

ישבתי בפינת העבודה המאולתרת בבית, שחשופה מכל כיוון לקולות בני הבית ומכשירי החשמל. צווחות התלהבות של שני מיני מתבגרים פילחו את האוויר, וחדרו לי לעומקים של התנוך במהלך משחק מיינקראפט. ופתאום דממה חרישית. לרגע לא הבנתי איפה אני ומה קרה, ואז פתאום הבנתי: רגע לפני, הכנסתי את האוזניות החדשות שקיבלתי לבידוק.
אז נתחיל מהסוף: אוזניות QuietComfort® Earbuds II מבית BOSE עושות את מה שהן יועדו לעשות והן עושות את זה מעולה: הן משתיקות רעשים. אפילו של בני נוער. ורק הורים לכאלה יידעו לומר שמדובר במשימה כמעט בלתי אפשרית. האם הדגם הבא גם יעלים ילדים לטובת שנ"צ? נקודה למחשבה.

ועכשיו נחזור אחורה.

מארז

האוזניות מגיעות בתוך ערכת Bose Fit הכוללת 3 קצות אוזניות רכות מסיליקון, כך שכל אוזן תתאים עצמה לנוחות שלה. הקייס עצמו גדול יותר משל החלופות המוכרות בשוק, אבל עדיין נכנס לכל כיס בלי בעיה.

טעינה

חיבור הטעינה הוא באמצעות כבל USB TYPE C, נטען די במהירות ולא פחות חשוב: מחזיק לאורך שעות. בטעינה מלאה אחת ניתן לעשות שימוש של כ-6 שעות ובתוך המארז, ישנן 3 טעינות נוספות של 6 שעות. אלו מבטיחים 24 שעות של האזנה. בתור אחת שרוצה להישאר על הצד הבטוח, דאגתי להטעין מדי לילה, אבל האוזניות החזיקו לאורך שעות זום מרובות והאזנה לאורך היום.

תחושה באוזן 

האוזניות קלות משקל, אולם יש קלות ופחות מורגשות מהן. המבנה העגול שלהן מתלבש בצורה נוחה, אבל כן מורגשת (שוב ביחס לחלופות הקלילות יותר). מצד שני, הן לא מכבידות כלל או מעניקות תחושה לא נוחה. כאשר רק מניחים את האוזניות ללא כל שמע, הן אטמי אוזניים לכל דבר ועלולה להיווצר התחושה הזו שיש לנו כשאנחנו במטוס. סוג של עמימות מוחלטת.

Bose QuietComfort® Earbuds II (צילום: לילי שרצקי אלמליח)
Bose QuietComfort® Earbuds II | צילום: לילי שרצקי אלמליח

שימוש באוזניות 

מודה שזה תמיד הקטע שאני פחות עושה שימוש באוזניות, לא משנה של איזו חברה אגב: אני מדברת על כל אותם פקדי מגע שתמיד כשלתי בהם. הלחיצה הקטנה לניתוק שיחה או קבלת שיחה, הנמכת ווליום או העברת שיר. אלו הרגעים שאני נופלת בהם, ובסופו של דבר מתפתה להוציא את הנייד מהכיס ולנהל את כל המעברים שחשובים לי דרכו.

אבל! אחרי כמה ניסיונות, הבנתי שזה בכלל לא מסובך. באמצעות החלקה מעלה-מטה (או ימינה-שמאלה אם תרצו) על גב האוזנייה, ניתן להנמיך ולהגביר את עוצמת הקול. לחיצה קלה מכבה את השמע, שתי לחיצות מעבירות שיר והתגובה לפקודות מתקבלת במהרה. מרגישה שפיצחתי את הקוד. לא פחות ולא יותר.

סאונד

ועכשיו הגענו לשוס האמיתי: איכות הסאונד והפחתת הרעשים. הפחתה? התכוונתי לביטול מוחלט של העולם בחוץ. בעזרת טכנולוגיית כיול צליל – CustomTune, האוזניות הללו מוחקות את העולם מבחוץ לחלוטין. רוח, רעשים וקולות רקע.

אחת הבדיקות שהוכיחו זאת (מלבד השהות בבית כאמור עם מתבגרים בזמן משחק) הייתה בסופר רועש והמוני בשישי בבוקר. עם הנחת האוזניות, המקום הפך לדומם. ראיתי אנשים מזיזים שפתיים אבל לא שמעתי דבר. כמובן שמדובר במהלך די מסוכן כשמסתובבים בחוץ, בזמן ריצה וכדומה, ולא הייתי ממליצה על שימוש במצב "שקט".

האפליקציה אליה מסתנכרנות האוזניות מאפשרת להתאים את עוצמת ניטרול הרעשים, כך שניתן לשמוע את העולם בחוץ בצורה מוחלשת יותר, אבל כן נוכחת. המצב הזה מכונה ""מודע" (Aware) והוא מציע שקיפות לשמיעת המוזיקה והסביבה שלכם. ניתן להגדיר באמצעות האפליקציה ארבעה מצבים שתרצו לעשות בהם שימוש ותוכלו להגדיר לשימושכם: בית, עבודה, ריצה ועוד ולשנות אותם במידת הצורך.

גם השמע במהלך שיחות טלפון זוכה לאיכות טובה, ולא רובוטית. באוזניות שני מיקרופונים דוחי רעשים בכל אוזניה ועיבוד אותות דיגיטלי מתמקדים בקול שלכם ומסננים רעשי סביבה ורוח לשיחות טלפון ברורות וטבעיות. כמו כן, ישנם חיישנים שמזהים כאשר אוזניה אחת מוסרת, ומשהים את הסאונד לשיחה מהירה, בעוד האוזנייה השנייה עוברת למצב מודע.

Bose QuietComfort® Earbuds II (צילום: באדיבות ניופאן)
Bose QuietComfort® Earbuds II | צילום: באדיבות ניופאן

האוזניות בעלת דירוג עמידות IPX4 לעמידות בפני זיעה ומים, QC Earbuds II ומסוגלות להתמודד עם טפטופים, תרסיסים והתזות מים - והן בנויות לעמוד בזיעה. לא בדקתי זאת כי ריצה ואני לא חברות כאלה טובות, אבל לטובת האצנים, זו אינפורמציה חשובה כמובן.

בשורה התחתונה 

עושות עבודה פנטסטית בכל הנוגע לנטרול רעשים. מצוינות למי שזקוק לשקט בסביבת עבודה רועשת. נוחות מאוד לשימוש ולגמרי שותפות חדשות לעבודה. ולקניות בסופר. ולאתגרים של הורות.  

מחיר מומלץ לצרכן: 1,299 שקל. ניתן להשיג ברשתות השיווק המורשות ומרכזי BOSE CENTER.