עוד שנה, עוד גלקסי – והפעם סוקרים את הדור החדש של מכשיר הכניסה של סדרת הגלקסי, ה-S23. אז אם שקלתם לרכוש אותו, מה תמצאו בו והאם זו רכישה משתלמת? בואו נצלול, צעד אחר צעד.

העיצוב

רק התחלנו, וכבר הגענו לפיצ'ר המשמעותי והמיוחד ביותר במכשיר – סמסונג שידרגה משמעותית את העיצוב של הגלקסי החדש, והוא נראה ומרגיש פרימיום מהרגיל. הגב עשוי מזכוכית מחוספסת ונעימה למגע, כששלוש המצלמות משתלבות בתוכה בצורה מושלמת ויוצרות גב נהדר למראה.

האלומיניום המבריק בצדדים, בו משולבים הכפתורים ושקע הטעינה, גם הוא נראה מעולה והמסך מוטמע בצורה מצוינת. המכשיר שקיבלנו, בצבע שחור מט, מרגיש ממש טוב ונוח ביד ונראה מצוין.

סמסונג גלקסי S23 (צילום: אור אליעז)
סמסונג גלקסי S23 | צילום: אור אליעז

המסך

ל-S23 יש מסך מצוין – אמולד בתדירות 120 הרץ, המוגן באמצעות זכוכית גורילה גלאס ויקטוס 2. המסך מגיב מעולה בזכות התדירות הגבוהה, מציג צבעים מצוינים באפליקציות ובמשחקים, נוח ונעים להקלדה ולשיטוט ברשת ונראה טוב מאוד גם בשמש ישירה.

מתחת למכסה המנוע

בסמסונג כבר לא מייצרים מספר גרסאות עם מעבדים שונים לשווקים שונים, כפי שקרה במכשיריה בעבר, אלא נותנים את אחד המעבדים הטובים ביותר בשוק בכל העולם – המכשיר מגיע עם מעבד של חברת קוואלקום מסדרת ה-8 שלה, מעבד מתומן ליבות שמריץ גרפיקות נהדר.

הוא משודך לזיכרון עבודה של 8 ג"ב ולזיכרון אחסון בנפחים משתנים, בין 128-512 ג"ב. המכשיר רץ חלק וטוב בכל המבחנים שעשו לו, והשיג תוצאות לא רעות בכלל גם במבחני הביצועים שאנחנו ביצענו לו – במבחן GEEKBENCH הסמסונג שבחנו קיבל ציון עיבוד של 4950 במצב ריבוי הליבות, ציון גבוה מאוד שהופך אותו לאחד המכשירים החזקים ביותר כרגע בשוק.

המצלמה

מערך הצילום האחורי לא עודכן מאז הגרסה הקודמת, ועדיין מציג 3 חיישני צילום – חיישן טלפוטו בגודל 10 מגה פיקסל, חיישן אולטרה רחב בגודל 12 מגה פיקסל וחיישן רחב בגודל 50 מגה פיקסל.

התמונות בתאורה טובה וגם בתאורה בינונית לא רעות בכלל ונראות מפורטות ואיכותיות – על אף צבעים יחסית דהויים.

תמונות שצולמו עם סמסונג גלקסי S23 (צילום: אור אליעז)
תמונות שצולמו עם סמסונג גלקסי S23 | צילום: אור אליעז

חיסרון בולט בעיניי במצלמות של סמסונג לאורך השנים הוא הזום של המצלמה האחורית – גם בגלקסי תוכלו למצוא זום של פי 30, ובגלל שהוא דיגיטלי התמונה בזום הגדול במיוחד נראית מפוקסלת ולא איכותית. בעיניי, אם זה לא נראה טוב, לא חייב לשחרר את זה כפיצ'ר, גם אם מדובר במספר גדול ומרשים.

המצלמה הקדמית דווקא כן קיבלה שיפור מהגרסה הקודמת – 12 מגה פיקסל במקום 10 – ואכן קיבלה שיפור גם בווידאו וגם באיכות תמונות הסלפי הכה חשובות.

תמונות שצולמו עם סמסונג גלקסי S23 (צילום: אור אליעז)
תמונות שצולמו עם סמסונג גלקסי S23 | צילום: אור אליעז

מה עוד?

נציין לטובה את הסוללה של הגלקסי, שקיבלה גם היא שדרוג חשוב מהגרסה הקודמת, מ-3700 מיליאמפר\שעה ל-3900 מיליאמפר שעה, ותחזיק לכם יום עבודה סטנדרטי עם עודף.

הרמקולים בשיתוף חברת הסאונד AKG גם הם נשמעים מעולה ומאפשרים ליהנות משמיעת מוזיקה לא רק דרך האוזניות.

בשורה התחתונה

הגלקסי S23 מביא איתו בשורה בעיקר בדבר אחד, שלעיתים עליו תקום ותיפול הבחירה במכשיר הבא שלכם – העיצוב. הוא נראה מעולה, בעיניי הגלקסי הכי יפה של סמסונג אי פעם (ויסלחו לי הפולדים למיניהם), מכשיר נקי ויפה שמרגיש מאוד יוקרתי ביד.

הוא גם עובד ופועל מצוין, עם חומרה איכותית שתוכל להחזיק ולהיות עדכנית ליותר משנה אחת. גם הסוללה והמסך המעולה ראויים לציון. כן חשוב לזכור את מערך הצילום, על הצילום הטוב שלו אל מול הזום הדיגיטלי הלא מספיק איכותי לטעמי.

למי כדאי לקנות אותו?

אם עיצוב וחומרה חזקה חשובה לכם, הגלקסי S23 הוא אחד המכשירים הכי טובים שתוכלו לרכוש כרגע, בטח בתמחור התחרותי שלו אל מול הגלקסי פלוס והאולטרה – שלא בהכרח שווים את תוספת הכסף המשמעותית בחלק מהמקרים.

עם זאת, אם העיצוב לא מאוד חשוב לכם – יש לא מעט מכשירים עם חומרה לא פחות טובה במחיר נמוך הרבה יותר, או אם מצלמה היא הדבר שאתם מחפשים – גם כאן, יש מצלמות מבריקות יותר במכשירי אנדרואיד אחרים.

את הגלקסי S23 תוכלו למצוא החל ב-3,300 שקל בצבעי שחור, לבן, זהב וסגול, בחנויות סאני תקשורת ובשאר היבואנים הרשמיים.

המכשיר ניתן לסקירה באדיבות סאני תקשורת