גוגל הסכימה ליישב את התביעה הייצוגית שטענה שהיא עקבה בסתר אחרי השימוש באינטרנט של מיליוני אנשים, שחשבו שהם גולשים באופן אנונימי (מצב אינקוגניטו), כך דווח ברויטרס. שופטת בית המשפט המחוזי באוקלנד קליפורניה, איבון גונזלס רוג'רס, השהתה את המשפט שהיה מתוכנן ל-5.2.2024, לאחר שעורכי הדין של הצדדים הודיעו כי הגיעו להסדר ראשוני.

פרטי ההסכם צריכים להיות מוצגים ב-24.2.2024 לבית המשפט ולהיות מאושרים על ידו. התביעה ביקשה לפחות 5 מיליארד דולר מגוגל. תנאי הפשרה לא נחשפו, אך עורכי הדין אמרו שהם הסכימו לחוזה שנוצר באמצעות גישור.

התובעים טענו כי האנליטיקס (ניתוח הנתונים) העוגיות והאפליקציות של גוגל מאפשרים לה לעקוב אחרי פעילותם של גולשים, גם כשהם מגדירים את הגלישה בדפדפן כרום ודפדפנים אחרים למצב גלישה בסתר. לטענתם, מצב זה הפך את גוגל ל"אוצר אינסופי של מידע", ונתן לחברה אפשרות ללמוד על החברים, התחביבים, המאכלים האהובים, הרגלי הקניות ו"דברים העלולים להיות מביכים" שהגולשים מחפשים באינטרנט.

בחודש אוגוסט השופטת רוג'רס דחתה את הצעתה של גוגל לבטל את התביעה. התביעה שהוגשה בשנת 2020 התייחסה למיליוני משתמשי גוגל מאז 1.6.2016 ותבעה פיצויים של 5,000 דולר לפחות לכל משתמש בגין הפרות של חוקי האזנות סתר פדרליים וחוקי הפרטיות בקליפורניה.