למרות שניהלה עמוד אינסטגרם שוקק בעברה הטרום-מלכותי, מייגן מרקל מצטרפת למאבק ברשתות החברתיות. באירוע וירטואלי אקסקלוסיבי להעצמת נשים שנערך אתמול (שלישי), השחקנית בת ה-39 השוותה בין משתמשים ברשתות החברתיות לבין מכורים לסמים.

"יש מעט מאוד דברים בעולם שהאנשים שצורכים אותם נקראים 'משתמשים'. אנשים שמכורים לסמים הם 'משתמשים', וגם אנשים ברשתות החברתיות הם 'משתמשים'", היא אמרה. "יש משהו מבחינת האלגוריתם שיוצר אובססיה, ואני חושבת שזה לא בריא להמון אנשים". לדבריה, הרשתות החברתיות יוצרות במכוון תלות בקרב הגולשים, ממש כמו סמים.

מרקל מצטרפת בהתבטאותה להלך הרוח הציבורי, לפיו פייסבוק ואינסטגרם מפיצות שנאה וזורעות פילוג, במטרה לשמור על המשתמשים מחוברים; תנועה זו קיבלה תנופה בישראל עם שידור הסרט "הקרב על המוח", וזכתה לתשומת לב רחבה בעולם לאחר שידור הסרט "מסך עשן" (The Social Dilemma) בנטפליקס, בו נערכו השוואות בין גולשים ברשתות לבין מכורים לסמים.

מייגן מרקל הייתה בעצמה משתמשת כבדה באינסטגרם, לפני שהחלה לצאת עם הנסיך הארי, בעיקר לצורך קידום הקריירה שלה כשחקנית. בעמוד שהגיע לכמעט 2 מיליון עוקבים לפני שנסגר ב-2018, היא נהגה להעלות תמונות ממסעדות ומחופשות, ואפילו רמזה על תחילת מערכת היחסים שלה עם הארי.

עם פרסום מערכת היחסים הרומנטית המתוקשרת, מרקל החליטה לסגור את חשבונותיה. מאוחר יותר, השניים פתחו חשבון משותף שתיעד את פעילותם הציבורית במסגרת המשפחה המלכותית, בנפרד מהחשבון ששימש את וויליאם וקייט. למרות זאת, באירוע שנערך אתמול היא דאגה להדגיש שהיא "לא משתמשת ברשתות החברתיות כבר זמן רב", ושהחשבון המשותף נוהל על ידי צוות סושיאל ייעודי.

למרות שהתנתקה לדבריה מהרשתות החברתיות, מייגן משקיעה מאמצים רבים בנוכחות הדיגיטלית שלה. בששת החודשים האחרונים היא השתתפה בעשרות כנסים וירטואליים. רק בחודש הנוכחי היא השתתפה בשישה כנסים, ובסוף השבוע האחרון היא אף שיתפה פודקאסט ראשון מתוצרתה, בו היא שוחחה עם כלת פרס הנובל לשלום מלאלה יוספזאי.