הנמר הטסמני (או הזאב הטסמני, כפי שהוא לעיתים מכונה) נחשב כחיה אוסטרלית נכחדת כבר כמה עשרות שנים, בעיקר כתוצאה מציד אינטנסיבי ומחלות. הוא נראה לאחרונה בשנות ה-30 של המאה ה-20, וסווג רשמית כמין נכחד בשנת 1986. כעת, יותר משלושים שנה לאחר מכן, מדענים מאמינים שהם הצליחו לשחזר וידאו קליפ ישן בו ככל הנראה התיעוד האחרון של החיה הזו על פני כדור הארץ.

מדובר בקליפ של 21 שניות בלבד שצולם בשנת 1935, במסגרת תוכנית טיולים בשם Tasmania the Wonderland. איכותו המקורית של הסרטון הייתה בקושי ניתנת לצפייה, אבל באמצעות שיטות טכנולוגיות מתקדמות, המדענים הצליחו לשחזר אותו ואף לשדרג אותו לאיכות של 4K, על מנת לקבל תמונות איכותיות יותר של הנמר הנדיר.

החיה הספציפית שמופיעה בסרטון היא בנג׳מין, נמר טסמני ממין זכר, שפוסע הלוך ושוב בכלוב שלו בעוד אחד משומרי גם החיות מכה על הכלוב כדי לנסות ולעורר בו תגובה. לא ברור אמנם מי מקריין את הסרטון עצמו, אבל חוקרים בארכיון הקולנוע והצליל הלאומי באוסטרליה מאמינים מדובר בסידני קוק, יוצר ומנחה בריטי.

״הנמר הטסמני, שקל להבחנה באמצעות הפסים שלו והזנב, הוא גם יריב מסוכן״, אומר הקריין. ״למרות שכמו השטן, גם הוא מאוד נדיר כעת, והוא סולק מהטבע עקב כניסתה שלה הציוויליזציה. זהו היחיד שעדיין נמצא בשבי ברחבי העולם״. בעבר תועדו נמרים טסמניים גם בגני חיות באוסטרליה, אנטוורפן, ברלין, וושינגטון הבירה וניו יורק. למעשה, הסרטון מצטרף לשאר הקליפים שמתעדים את החיה הנדירה אשר נמצאו ברחבי העולם, שאורכם 3 דקות בלבד, חלקם צולמו בגני חיות בלונדון ובאוסטרליה. ״אנחנו אופטימיים שצילומים אחרים שלו יצוצו בקולקציות אחרות״, נמסר מהמכון המשחזר.