הסתבך בענק: קית' גיל, שהוביל את ההשקעה במניית גיים סטופ ברדיט וביוטיוב וחשף שהפסיד יותר מ-13 מיליון דולר, יעיד היום (חמישי) לצד מנכ"ל רדיט בפני ועדת השירותים הפיננסיים בבית הנבחרים האמריקני. זאת, בעקבות תפקידו בזינוק של המנייה ב-1,600 אחוזים תוך כמה שבועות. אם זה לא מספיק, אתמול גם הוגשה נגדו תביעה ייצוגית בעקבות חלקו בתנועה שביקשה לפגוע בקרנות הגידור.  

גיל מוכר באתר הפורומים רדיט תחת הכינוי DeepFuckingValue, וביוטיוב הודות לערוץ Roaring Kitty שבו הוא פועל. בהצהרתו בפני הקונגרס שפורסמה מראש, הווא אמר שהוא "דחף את גיים סטופ בגלל שהוא האמין בחברה, ועדיין מאמין בה". לדבריו, "רשתות חברתיות כמו יוטיוב, טוויטר והקהילה WallStreetBets ברדיט מאזנות מחדש את שדה הקרב. בשנת הקורונה והסגרים, הרשתות החברתיות היו דרך בטוחה ליצור קשרים עם משקיעים אחרים. היה לנו כיף". בהמשך, גיל דחה בכל תוקף את ההאשמות שדחף את מניית רשת חנויות הגיימינג הכושלת למשקיעים לא מנוסים. "הדגשתי שוב ושוב שהערוץ שלי נועד למטרות חינוכיות בלבד, ושהסגנון האגרסיבי שלי כנראה לא יתאים לרוב העוקבים".

התביעה הייצוגית שהוגשה אתמול (רביעי) בבית המשפט הפדרלי במסצ'וסטס מבקשת לטעון אחרת. לפי התביעה, הוא השתמש בכוח שלו ברשת כדי לתקוף את קרנות הגידור "באופן פופוליסטי" ולנפח את מחירה של גיים סטופ, שהובילו להפסדים רבים לכל המשקיעים שהלכו בעקבותיו.

בסוף חודש ינואר הגיעה המניה לשיא של 483 דולר, ואמש היא סגרה את יום המסחר עם 45.99 דולר בלבד למניה. "במטרה לעודד משקיעים חובבנים, גיל מיצב את עצמו בתור סוג של רובין הוד וצייר את אנשי המקצוע כרשעים. אלא שהוא בעצמו משקיע מתוחכם ומחושב, ועבד במשך שנים בתחום", כך כתב התביעה.

לא ברור כמה קית' הרוויח מהזינוק כלפי מעלה של גיים סטופ ומההתרסקות שבאה אחר כך. יחד עם זאת, גיל הבהיר שהוא מלכתחילה לא הרוויח כל כך הרבה כפי שאנשים חושבים. "הטיימינג שלי היה רחוק ממושלם, ורבים מהחוזים העתידיים שרכשתי פגו בלי שהפקתי מהם רווח, בגלל שלקח למניה זמן להתרומם", הסביר.