גל גדות ובעלה ירון ורסאנו משקיעים בסטרטאפ הישראלי, k health. מדובר באפליקציה שהיא פלטפורמת טיפול ראשוני דיגיטלי, המבוססת דאטה, שמשתמשת בבינה מלאכותית כדי להעניק טיפול רפואי. איך זה עובד? אתם מפרטים מאיזה סימפטומים אתם סובלים ועל בסיס סטטיסטיקות תוכלו לקבל אבחנה למצבכם.

הכוכבת ההוליוודית פרסמה אתמול ברשתות החברתיות שלה פוסט באנגלית שבו סיפרה כי סבלה מכאב ראש קשה בתחילת מגפת הקורונה, אך לא רצתה לעזוב את הבית. חבר המליץ לה על אפליקציית K Health, שבה אפשר לנהל צ'אט עם רופא ולקבל עזרה רפואית. לדבריה, "זה היה כל כך קל, (רק מיגרנה בסופו של דבר). סוקרנתי ורותקתי מהדרך המדהימה שבה אפשר למצוא את המידע הזה באפליקציה ואני שמחה להכריז היום על מסע חדש עם K Health".

מגפת הקורונה, שגרמה לעולם להסתגר בביתו ולחשוש ממחלות, העלתה את קרנה של האפליקציה ונכון להיום היא זמינה ביותר מ-48 מדינות בארה"ב וסייעה ליותר מ-5 מיליון איש לקבל גישה לטיפול רפואי.

בארץ האפליקציה חינמית למבוטחי קופת חולים מכבי, אשר סיפקה לחברה בסיס מידע אנונימי מ-2.2 מיליון ביקורי רופא שבוצעו בקופת החולים ב-25 השנים האחרונות. בארה"ב היא גם חינמית, אך אפשר לקנות ביקור חד פעמי אצל רופא או לשלם מנוי של 12 דולר בחודש לצ'ט עם רופא אמיתי. יש לציין, כי בארה"ב הצורך שלה דחוף יותר מאשר בארץ בשל העובדה שלרבים אין ביטוח רפואי פרטי. החברה, שהוקמה על  ידי אלון בלוך, רן שאול וישראל רוט כאשר לצידם גם אדם סינגולדה, מייסד טאבולה, שיושב בדירקטוריון החברה, גייסה בינואר השנה 132 מיליון דולר לפי שווי של 1.4 מיליארד.

המייסד בלוך מסר בתגובה: "זה היה כל כך מחמם את הלב לראות כמעט מיליון אנשים מגיבים בחיוב כל כך לפוסטים של גל, וששיתפו את החוויה החיובית שלהם עם K Health. בעקבות כך, קהלים חדשים נחשפו למוצר שלנו והחלו לחקור כיצד האפליקציה יכולה לעזור להם לקחת שליטה על הבריאות שלהם".