פרסום ראשון: מוקדם יותר השבוע, בלילה שבין ראשון לשני, השביתו האקרים רוסים את אתר הכנסת למשך כמה דקות, לאחר שיצרו "עומס בקשות" על האתר. מערכות הבקרה של הכנסת הצליחו לאתר את המתקפה ולהחזיר את המצב לקדמותו בתוך זמן קצר. הערב (רביעי) פרסמנו ב"המהדורה המרכזית" שמי שעומדת מאחורי המתקפה היא קבוצת ההאקרים "חאקנט - המיליציה הרוסית".

קבוצת ההאקרים הזו, כך לפי דיווח באתר בלומברג, קשורה למודיעין הרוסי ובכך לממשל הרוסי, לקרמלין. בחשבון הטלגרם שלהם אין הרבה עוקבים, אך קיימת התייחסות למתקפה: שם הם כותבים שבחרו ביעד זה בנקמה על עמדת ישראל ביחס לאוקראינה, וכתגובה על הדיווחים שישראל סיפקה לאוקראינים חומר מודיעיני שיאפשר להם להתמודד עם הכטב"מים האיראניים שבידי רוסיה.

"הכנסת אינה משתפת פומבית בענייני התנהלותה"

כעת החשש בישראל הוא שתתרחש מתקפת סייבר ביום הבחירות. למעשה, בשב"כ כבר מאפשרות של התערבות זרה בהליך הבחירות על ידי האקרים ברוסיה ובאיראן. בירושלים חוששים שהמתקפה הקצרה של אתר הכנסת הוא רק קדימון למה שעלול לקרות ביום הבחירות עם ניסיונות נוספים, אולי דרמטיים יותר.

מהשב"כ לא התקבלה תגובה.

מהכנסת נמסר: "ככלל, הכנסת אינה מתייחסת ומשתפת פומבית בעניינים הקשורים להתנהלותה ושיקולי האבטחה שלה וכך תנהג גם במקרה זה".