אחרי שקניה ווסט פרסם מתקפות באינסטגרם על החבר של גרושתו קים קרדשיאן, הקומיקאי פיט דיווידסון, כמו קומיקאים אחרים כמו מנחה הדיילי שואו טרוור נואה, פלטפורמת המדיה החברתית הגבילה את חשבונו.

דובר מטא אמר לרולינג סטון שחשבונו של ווסט (kanyewest) הוגבל ל-24 שעות בשל הפרה חוזרת ונשנית של כללי הפלטפורמה בנושא דברי שטנה, בריונות והטרדה. ווסט לא יוכל לפרסם, להגיב או לשלוח הודעות DM באינסטגרם במשך 24 שעות. החברה גם הסירה תוכן המפר את המדיניות שלה מחשבונו של ווסט, שכלל פוסט שהכיל השמצות גזעיות שכוונו לנואה.

דובר מטא אמר שהחברה תשקול לנקוט צעדים נוספים אם ווסט ימשיך להפר את הכללים של אינסטגרם.

הפוסט נגד נואה שעלה ב-5 בבוקר ומאז נמחק מאינסטגרם, היה בעל גוון גזעני ובו ציטט שיר עם אפריקאי בשם "קומביה", לצד תמונת מסך מוויקיפדיה שמראה כי המנחה נולד בדרום אפריקה.

 

ביום רביעי בבוקר, הראפר, שהרבה לתקוף ברשתות החברתיות את דיווידסון, שיתף כתבה מאתר ברייטברט, המתייחס לבדיחה של הקומיקאי על קיום יחסים עם תינוק. "עוד סיבה מדוע סקיט (כך הוא מכנה את פיט, כאשר המושג הפך כבר לסלנג של "גבר לבן וחיוור ששוכב עם האקסית שלך") צריך להתרחק מהילדים שלי", כתב. "אף אחד לא שם לב שהוא לא מופיע בסאטרדיי נייט לייב, כי הוא היה אחרי התמוטטות נפשית". יש לציין, כי על פי הדיווחים דיווידסון נעדר מצילומי התוכנית בגלל שצילם סרט אימה בשם "הבית".

View this post on Instagram

A post shared by ye (@kanyewest)

בפוסטים הבאים הוא טען שדיווידסון יגרום לקרדשיאן "להתמכר לסמים", כי הוא "בגמילה כל חודשיים". ווסט עשה גם צחוק מהקעקוע של הילרי קלינטון שיש לדיווידסון.

כדי להחמיר את העניינים, ווסט פרסם תמונת מסך צילום מסך מתוך הקליפ שלו לשיר "Eazy", שם נראה ראשו הערוף של דיווידסון עם פרחים שצומחים ממנו. "תהיה מוכן לקואצ'לה" (פסטיבל מוזיקה שבו ווסט צפוי להופיע), הוא כתב.

View this post on Instagram

A post shared by ye (@kanyewest)

הפוסטים הפוגעניים כללו גם תקיפה של השחקן והקומיקאי ד.ל האגלי, וחברם לסטראדיי נייט לייב, מייקל צ'ה. הזעם של ווסט על האגלי נבע מכך שהוא פרסם שורת פוסטים בטוויטר שהוא התבדח על הגירושים של ווסט מקרדשיאן.

View this post on Instagram

A post shared by ye (@kanyewest)

ווסט לא הגיב בפרופילים אחרים שלו במדיה החברתית, כמו פייסבוק וטוויטר, בנושא ההשעיה. חשבון הטוויטר שלו לא פעיל מאז הריצה הכושלת שלו לנשיאות ב-2020.