מכשיר מתקפל, סוף למגרעת המפורסמת ואפילו אייפון ללא שקע טעינה: קרוב לחצי שנה עברה מאז חשיפת דגמי אייפון 12, והשמועות לקראת הדגמים הבאים כבר משתוללות. האנליסט הבכיר מינג-צ'י קואו, שתחזיותיו נחשבות אמינות במיוחד, החליט לעשות סדר בדברים – וסיפק לנו לא מעט כותרות.

לפי קואו, סדרת אייפון 13 שתושק בספטמבר הקרוב תכלול ארבעה דגמים, בדומה לסדרה הנוכחית; זאת, למרות שאייפון 12 מיני לא חווה הצלחה מסחררת במכירות, ועל אף הדיווחים שאפל שוקלת להפסיק את ייצורו. דגמי אייפון 13 צפויים לכלול מסך עם קצב ריענון של 120 הרץ, מודם 5G חדש ויעיל יותר, מערך צילום משודרג – וייתכן שהם גם יהיו כבדים יותר, מאחר שאפל שואפת להגדיל את נפח הסוללה. אם אתם משונאי המגרעת המפורסמת, צפויה לכם אכזבה: היא אומנם תקטן בדגמים הנוכחיים, אך היא לא צפויה להיעלם לחלוטין עד אייפון 14 שיושק בשנת 2022. קואו לא התייחס לדיווח של מקס ויינבאך על תצוגת Always On, שמציגה שעון והתראות גם אם המסך כבוי. 

למרות השמועות על אייפון נטול שקעי טעינה ועל הטמעת סורק טביעות האצבע (Touch ID) לכפתור ההדלקה, קואו מעריך שזה לא יקרה בזמן הקרוב. לדבריו, אפל גם לא תחליף את שקע לייטנינג (Lightning) בשקע USB-C. מניעיה של אפל נוגעים לעמידות המכשירים למים ולאבק, אך גם למודל הכלכלי של תוכנית Made for iPhone (MFi), שמאפשרת לחברות צד שלישי לייצר אביזרים עבור מכשיריה של אפל. אם החברה אכן תסיר את שקע לייטנינג, הרי שזה יקרה רק עם הבשלת טכנולוגיית MagSafe, כך לפי קואו.

שמועה חמה נוספת נוגעת למכשירים המתקפלים. לפני כחודשיים פרסמנו ב-NEXTER שמועות לפיהן אפל פיתחה כמה אבות טיפוס של המכשיר המתקפל. כעת קואו טוען שאפל עדיין לא החלה לייצר אבות טיפוס, וכי היא עשויה להשיק את המכשיר רק בשנת 2023 – בהתאם ליכולתה לפתור את כל הבעיות הנוגעות לייצור המסחרי של המכשיר. המסך המתקפל צפוי להשתרע על 7.5 עד 8 אינץ', בדומה לאייפד מיני, בניגוד לשמועות האחרונות לפיהן הוא ייפתח לגודל של אייפון 12 פרו מקס. אפל צפויה לחבור לסמסונג ו-LG לצורך ייצור המסך המתקפל. נזכיר שבשוק קיימים כמה מכשירים מתקפלים מבית סמסונג ומוטורולה, כך שאפל צפויה להצטרף אליהן באיחור משמעותי.

ומה עם דגם SE, שמאפשר לרכוש אייפון חדש במחיר מוזל? לפי קואו, אפל לא תרענן את דגם SE עד המהחצית הראשונה של שנת 2022. הדגם החדש כנראה ימשיך בקו העיצובי הנוכחי, ועיקר השינויים יהיו מתחת למכסה המנוע.