המאבק נגד ענקית הפורנו נמשך: 34 נשים מארה"ב, בריטניה ותאילנד הגישו תביעה נגד MindGeek, חברת האם של שורת אתרי פורנו ובהם פורנהאב. הנשים טוענות כי החברה פרסמה סרטונים אינטימיים שלהן ללא אישור, ואף גרפה כסף על חשבונן. התביעה הוגשה בבית הדין בקליפורניה בשבוע שעבר (חמישי), כשכל אחת מהנשים טענה שהיא קורבן לסרסור וסחר בבני אדם. 14 נשים מתוך ה-34 אף היו קטינות בעת שצולמו ללא הסכמתן. "מדובר בתיק שעוסק באונס, לא בפורנוגרפיה", כך בכתב התביעה.

אחת מ-34 הנשים שמשתתפות בתביעה היא סרינה פלייטס (Serena Fleites), שהייתה בת 13 כשהתיעוד שלה עלה לאתר בשנת 2014 והשתתפה בתחקיר הנוקב של ה"ניו יורק טיימס" שפורסם לפני כחצי שנה. לפי התביעה, בן הזוג שלה הכריח אותה לקיים עמו יחסי מין והפיץ אחר כך את התיעוד ברשת. סרינה דיווחה על הסרטון באתר, אך הוא נותר באוויר במשך ארבעה שבועות.

View this post on Instagram

A post shared by Nicholas Kristof (@nickkristof)

גם בשנים שעברו מאז הסרטון מצא את דרכו בחזרה לאתר, כשהפעם האחרונה שנמצא הייתה ביוני 2020. הנזק לחייה של סרינה היה כבד מנשוא: היא נשרה מבית הספר, התמכרה לסמים ואף ניסתה לשים קץ לחייה. מתלוננת אחרת הייתה קורבן לסחר בנשים מגיל שבע ועד שהחלה ללמוד בקולג', במעורבותו של ג'פרי אפסטין. לפחות שבעה סרטונים שלה פורסמו באתר.

"לפורנהאב יש אפס סובלנות כלפי תוכן לא חוקי, והאתר חוקר כל תלונה שקשורה לתוכן הקיים בו. אנחנו עומדים לצד כל הקורבנות של התעללות ברשת", כך נמסר מטעם החברה לאתר "אינסיידר". עוד נמסר מטעם האתר כי עורך הדין שמוביל את התביעה, מייקל בואו, שייצג בעבר את טראמפ, הוא "איש ימין אולטרה-קיצוני בחזית המאבק לחיסול תעשיית התוכן למבוגרים בלבד".

בדצמבר 2020 פרסם ה"ניו יורק טיימס" תחקיר נוקב על אתר הפורנו, ובו עלו עדויות קשות על האופן שבו הנהלת האתר מתעלמת מהמדיניות שקבעה בעצמה, ומעלימה עין מסרטוני אונס של קטינים וקטינות. ויזה ומאסטרקארד השעו את שיתוף הפעולה עם האתר בעקבות התחקיר, ו-40 נשים הגישו תביעה בהיקף של 40 מיליון דולר נגד האתר. כדי להרגיע את הסערה הציבורית, הנהלת פורנהאב הסירה יותר מעשרה מיליון סרטונים – ובפברואר האחרון חשפה מדיניות מקיפה לטיפול בנושא. כחלק מהמדיניות הוכרז על הרחבת צוות בודקי התוכן, פרסום דוחות שקיפות והפעלת זיהוי ביומטרי של כלל המשתמשים שמעוניינים לפרסם תוכן.