דגמי אייפון 13 צפויים להיחשף בעוד כחודש בלבד, והשמועות צוברות שוב תאוצה. לפי סוכנות הידיעות בלומברג, אפל תחשוף שלושה פיצ׳רים חדשים ובולטים בתחום הצילום: צילום וידאו במצב פורטרט, צילום וידאו בפורמט איכותי במיוחד (ProRes) - ומערכת חדשה של פילטרים מבוססי בינה מלאכותית.

על פי הדיווח של מארק גורמן, אפל תכלול במכשירי פרו ופרו מקס צילום וידאו בפורמט ProRes, שמשמש עורכי וידאו מקצועיים. מדובר בהמשך ישיר לתמיכה בפורמט ProRAW, שמאפשר לערוך ולשנות מרכיבים אלמנטריים בתמונות גם אחרי הצילום. אותו פורמט הושק בדגמי אייפון 12 פרו ופרו מקס בשנה שעברה.

גורמן מציין גם את הרחבת מצב פורטרט, שהושק בשנת 2016 עם דגמי אייפון 7 פלוס ומאפשר להתמקד באובייקט תוך טשטוש הרקע שמסביבו. כעת, התכונה צפויה להגיע גם לצילום וידאו, כשניתן יהיה לשנות את רמות הטשטוש גם אחרי הצילום.

אך השינוי שעשוי למשוך את מרב תשומת הלב הוא מנגנון הפילטרים החדשים. לפי בלומברג, משתמשים יוכלו לבחור בין מנעד שונה של צבעים וסגנונות עבור התמונות שלהם. כך, ניתן יהיה להפוך צבעים שונים לחמים או קרים יותר, תוך שמירה על הניטרליות של הצבע הלבן. בנוסף, ניתן יהיה להגביר או לצמצם את מידת ההצללות והקונטרסט שבתמונות. איך זה שונה ביחס לפילטרים רגילים? הפעם לא מדובר בהגדרה שתחול על כל התמונה, אלא במערכת מבוססת בינה מלאכותית שתאפשר לטפל באנשים ובאובייקטים באופן ספציפי.

אז מה נראה בסדרת אייפון 13? על פי השמועות הבולטות ביותר, אפל תשיק ארבעה דגמים: אייפון 13 מיני (5.4 אינץ'), אייפון 13 (6.1 אינץ'), אייפון 13 פרו (גם הוא 6.1 אינץ') - ודגם פרו מקס (6.7 אינץ'). כל הדגמים יצוידו בערכת השבבים העדכנית A15, וצפויים להציג מגרעת צרה יותר וחיי סוללה ארוכים יותר.

בדגמי אייפון 13 ואייפון 13 מיני תחשוף אפל סידור אלכסוני של העדשות בגב המכשיר, כשדגמי פרו ופרו מקס צפויים להציג עדשות גדולות יותר. בנוסף, מסכי הדגמים הבכירים ישודרגו סוף סוף לתדר רענון של 120 הרץ - וייתכן שגם יציעו תצוגת Always-On.