מתקפת כופרה פגעה הבוקר (ראשון) בשרתים האקדמיים של אוניברסיטת בר אילן. לפי מידע שהגיע לידי NEXTER, חוקרים באוניברסיטה שהגיעו הבוקר למעבדות גילו קבצים נעולים, ונתבקשו על ידי ההנהלה לנתק את המחשבים מרשת האינטרנט. 

גורמים באוניברסיטה מסרו כי האירוע שהחל בשעות הבוקר עודנו נמשך, וטרם התברר היקפו המלא; יחד עם זאת, סביר שלא הודלף מידע על הסטודנטים באוניברסיטה. בבר אילן קיימות שתי רשתות פנימיות שונות, אחת אקדמית ואחת מנהלית, והן לא מחוברות זו לזו. נכון לשעה זו, המתקפה פגעה ברשת האקדמית ולא ברשת המנהלית. 

זו לא ההתקפה הראשונה על אוניברסיטה ישראלית. בינואר 2021 אירעה מתקפה על שרתי אוניברסיטת בן גוריון, והודלף מידע הנוגע למערכת השעות האקדמית. האירוע טופל אז בסיוע מערך הסייבר הלאומי, וגורמים באוניברסיטה הדגישו כי היקף המידע שנגנב מצומצם. 

מהנהלת אוניברסיטת בר-אילן נמסר: "מספר מצומצם של עמדות מחשב ברשת המחקרית של אוניברסיטת בר-אילן חוו אירוע סייבר נקודתי. הנהלת האוניברסיטה מטפלת בנושא יחד עם מומחי סייבר מתוך האוניברסיטה ומחוצה לה ובסיוע מערך הסייבר הלאומי. ממה שידוע לנו נכון לעכשיו, האירוע הנקודתי. העבודה והלימודים באוניברסיטה ממשיכים להתנהל כסידרם".