גבר רעול פנים עם פטיש ריסק מונית רובוטית של חברת "קרוז" במרכז העיר סן פרנסיסקו ביום ראשון בלילה, בתקרית נוספת בה היו מעורבים כלי הרכב שגררו תלונות על עומס מוגבר וכן על בעיות תנועה בתקופה האחרונה.

סרטון ויראלי שפורסם ברשת החברתית X, טוויטר לשעבר, הראה את האיש רעול הפנים פוגע במצלמות המכונית, השמשה הקדמית, החלונות והחיישנים של המכונית במרכז העיר סן פרנסיסקו בתחילת השבוע.

בסרטון, שפורסם על ידי המשתמש @BrokeAssStuart, נשמעים צלילים חזקים של חבטות ממכות הפטיש שמנחית החשוד, שלבש קפוצ'ון שחור ומסיכת סקי. עוד נראה כי האיש ריסס את המכונית. למזלו לא היו נוסעים בתוך הרובוטקסי בזמן האירוע.

"מישהו ראה הרס של רובוטקסי בסן פרנסיסקו בסוף השבוע", כתב משתמש X בפוסט שצירף את הסרטון. "מה אתם חושבים, גיבור או נבל?"

פעולת הוונדליזם הפעילה את האזעקה של המכונית, וברקע הסרטון נשמע אדם אחד מפציר באחר להתקשר למוקד 911. "ב-10 בספטמבר 2023 בשעה 22:59 בערך, שוטרי משטרת סן פרנסיסקו הגיבו לקריאה בבלוק 300 של ביוקנן על דיווח על רכב שהושחת", אמר דובר משטרת סן פרנסיסקו. "כשהשוטרים הגיעו למקום, הם איתרו בצומת רכב אוטונומי שהושחת", הוסיף דובר המשטרה.

השוטרים שוחחו עם עד ראייה, שסיפר שהם שמעו צעקה וראו מהחלון שלהם את החשוד עומד מול הרכב האוטונומי. דובר המשטרה הוסיף שהחשוד נמלט מהמקום לפני הגעת השוטרים למקום.

החשוד עדיין מסתובב חופשי והמשטרה ממשיכה לחקור את האירוע. האישה שצילמה את הסרטון אמרה לאתר החדשות 404 Media: "זה היה ממש מטורף". "אנחנו מוטרדים מאוד מההתנהגות שהפגין האדם", אמר דובר של חברת קרוז לאתר הפוסט. "דיווחנו על האירוע לרשויות אכיפת החוק ואנחנו מקווים שהם מסוגלים לזהות את האחראי כדי שיישא באחריות", מסרה החברה.

בסן פרנסיסקו מתקיים הניסוי הראשון עם רובוטקסי המופעל על ידי קרוז, החברה בבעלות ג'נרל מוטורס, והסטארט-אפ Waymo של גוגל. בסוף אוגוסט קרוז התבקשה לקצץ ב-50% את צי המכוניות שלה בנהיגה עצמית לאחר התנגשויות שבהן היו מעורבים הולכי רגל וכבאית. איש לא נפגע קשה. בנוסף לתאונות, הגיעו גם דיווחים על נוסעי המוניות ללא נהג שטענו שהם מקיימים מפגשים מיניים בעת נסיעה בכלי הרכב.

תושבי סן פרנסיסקו פרסמו מוקדם יותר החודש סרטון לרשתות החברתיות המראה פקק תנועה אדיר שנגרם על ידי כ-10 מוניות רובוטיות של קרוז שלא הצליחו לזוז עקב "בעיות קישוריות לרשת", שנגרמו על ידי המוני אנשים שהשתתפו בפסטיבל מוזיקה סמוך. פוסט אחר ברשתות החברתיות הראה מונית אוטונומית של קרוז נוסעת לתוך מלט רטוב על מדרכה.

"אנחנו נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה עם הרגולטורים כדי להפחית את הסבירות של תקריות כמו אלה שיתרחשו שוב", כתב גרג דיטריך, המנהל הכללי של פעילות קרוז בסן פרנסיסקו, בפוסט שפורסם לאחרונה בבלוג.