גוגל, פייסבוק ומייקרוסופט מצטרפות לשינוי ומודיעות כי יסירו את אימוג'י האקדח מהמקלדות שלהן. בגוגל ופייסבוק מתכוונים להחיל את השינוי באופן מיידי מה שאומר שכרגע תוכלו למצוא את אימוג'י האקדח רק במקלדות של מייקרוסופט. במייקרוסופט צייצו כי השינוי באימוג'יז בחברה "משקף את ערכי החברה והמשובים שהיא מקבלת מהמשתמשים". משתמשי גוגל, פייסבוק ומייקורוסופט יאלצו להסתפק באימוג'י אקדח המים המטופש בו משתמשים כבר היום באפל.

הצעד של גוגל, פייסבוק ומייקרוסופט מצטרף למהלך של אפל שכבר החליפה את אימוג'י האקדח באקדח מים לפני כשנתיים. העיסוק המוגזם של החברות במקלדות שלנו מגיע בהמשך לדיון האמוציונלי סביב הקלות שברכישת נשק שקיים כל העת בארצות הברית. דיון שהולך ומתחזק לאחר כל תקרית ירי שעולה בחיי אדם (כזכור, רק באוקטובר האחרון נרצחו 58  בני אדם באירוע ירי בלאס וגאס).

אבל רגע - האם העלמת הייצוג הויזואלי של אקדח מהמקלדות מעניקה פתרון כלשהו לבעיית האלימות בחברה שלנו? או שאולי (שוב) מדובר בדרך צדקנית להתמודד עם בעיה מורכבת בהרבה. אז כן, בפעם הבאה שתרצו לדבר על יריית הפתיחה של האולימפיאדה תצטרכו להשתמש באימוג'י של אקדח מים.