סיקרט תל אביב (Secret Tel Aviv) היא קבוצת הפייסבוק הכי פופולרית והכי פחות סודית של תל אביב. נכון להיום יש לה 473 אלף חברים, חלק לא קטן מהם לא קשורים באמת לתל אביב, ואפשר לקרוא לה הקבוצה "הלא רשמית" הרשמית של צעירי גוש דן. בימים האחרונים נראה שהשתלט עליה טרנד חדש-ישן שמסרב לעזוב - טרנד ההיכרויות.

ייתכן שבגלל תקופת המלחמה (שהרחיק לא מעט צעירים מבתיהם אל המילואים) או הייאוש מאפליקציות הכרויות (שבסופו של דבר מטרתן היא להשאיר אתכם רווקים ואם אפשר, שתשלמו על מנוי כלשהו) אבל מבט חטוף על הקבוצה יגלה לכם עשרות פוסטים של נשים וגברים שהחליטו "לאמץ את הטרנד" ו-"להציג" את עצמם לעולם.

החלק החשוב בטרנד הוא הוספת תמונות אישיות, גם לצורך הגדלת החשיפה אבל גם כדי "למכור" את עצמכם לקהילה הרחבה. וזה לא משנה אם אתם מעוניינים בגברים/נשים או אפילו שניהם, אם אתם תל אביבים/מחוץ לעיר או אפילו מחוץ למדינה. נראה שקהילת סיקרט תל אביב יודעת לקבל את כולם, קצת כמו העיר עצמה.

בדקנו עם כמה ממשתתפי הטרנד האם היה כדאי להיחשף. גפן נעים, בת ה-27, בעלת הפודקסט "מתים על החיים", הצטרפה גם היא וכתבה שהיא מחפשת "גבר שלא יירתע מכל ציוץ" וסיפרה עם מה נאלצה להתמודד לאחר מכן: "קיבלתי בלי הגזמה 500 הודעות", היא אומרת ל-mako. "האמת שלא עניתי לאף אחד בערך, כי אף אחד לא היה הטעם שלי במראה. היה מישהו אחד שעניתי לו ודיברנו וגם קבענו לצאת היום".

חן אלמוג, בת 26, היא אמנם לא מתל אביב, אבל עדיין ניסתה את מזלה בקבוצה. את הפוסט שפרסמה פתחה כך: "אז התחלתם כבר טרנד, אז למה לא בעצם, מחפשת את החבר הכי טוב שלי, הגבר שלא יפחד משמחת החיים שלי, ומהדומיננטיות שלי ואחד כזה שיודע מה הוא רוצה מהחיים שלו!"

בשיחה עם mako, אלמוג מספרת: "קיבלתי לא מעט פניות בפרטי, אבל מודה שלא חושבת שיכול לצאת עם זה משהו. חצי מהפניות לא רלוונטיות מבחינת גילאים, רבע נוספים קצת הזויים ורבע נוסף לא בהכרח לטעמי. בסוף אני כמו כולם, רוצה למצוא אהבה פשוט בימינו קצת יותר קשה למצוא אותה".

למרות שהיא חששה קצת לפני שנחשפה, היא אומרת: "אני חושבת שתמיד יש חשש קטן, אבל בסוף העולם שלנו היום הוא עולם אחר, הוא עולם הרבה יותר טכנולוגי". במקביל לפוסט בסיקרט, היא מנסה גם בדרכים אחרות: "יש לי אפליקציות, ואפילו יצאתי עם מישהו תל אביבי במשך 4 חודשים עד שהוא החליט שלעבוד קשה זה לא בשבילו והוא מחפש משהו 'קליל', אז הוא החליט לסיים את זה. כדי לבנות קשר אמיתי צריך שותפות, אם 2 הצדדים לא משקיעים זה לא יצליח. ניסיתי גם להכיר מישהו דרך מאיה ורטהיימר, ושם או שהבחורים היו לא רציניים שרק חיפשו עוקבים באינסטגרם, או שנעלמו בשלב כזה או אחר או שפשוט לא ענו מהתחלה".

אבל לא רק נשים מנסות את מזלן כמובן. מתן אוסרוביץ הצטרף גם הוא לטרנד, אבל בדרך יצירתית, וכתב את הפוסט "על הכלב שלו" ג'ק. "ג'ק מחפש אמא כי נמאס לו ממני. הוא בוקסר לבן בן 6, בזמנו הפנוי דוש, היפסטר, מייעץ למוסד ולוחם ביחידה מובחרת של עוקץ, שקוראים לה 'בטטה' הם מתמחים בהזמנת אוכל מוולט להירדם על הספה. הוא תרם רבות להפגזות שהיו בעזה, כי החלפתי לו את האוכל. נמאס לו לישון באלכסון, לקחת את כל המיטה, ובעיקר לחלוק אותה איתי. הוא מחפש מישהי להתכרבל איתה ולגרום לי לקנא בה".

ל-mako הוא מספר כי הוא קיבל מאות הודעות, ועדיין מנסה לענות להן, אבל יש פוטנציאל לדבריו. אוסרוביץ כותב ברשתות החברתיות שנים, בעיקר באינסטגרם, שם יש לו 38 אלף עוקבים. "אני רומנטיקן חסר תקנה כפי שאומרים, אבל פוסט הכרות לא העליתי. כי זו חשיפה אמיתית".

"חלק מההודעות קצת לא רלוונטיות מבחינת טעם ומה שאני מחפש. התחלתי שיח עם כמה, אבל אני לא אוהב למקבל, כי זה לא מכבד את הצד השני וגם גורם לך לא להיות מפוקס. נראה לאן זה יוביל, אני אופטימי ממש. יש המון נשים שמחפשות אהבה בוגרת ואיכותית, פשוט במציאות שלנו היום, שזה כמו ילד בחנות ממתקים אז יש מלא פיתויים. אני משתדל להיות הכי נאמן לעצמי ולמצוא את מה שנכון לי".

הטרנד הפך לכל כך נרחב, שלאחר מספר לא קטן של פוסטים כבר החל טרנד חדש של לשנוא את הטרנד המקורי ולייצר ממים ובדיחות בנושא. בין היתר, אפשר למצוא פוסטים פיקטיביים על יאיר נתניהו ונועם טור, בדיחות על האנשים שמעלים תמונות של עצמם וממים שמשווים את הקבוצה לטינדר.

היו גם כאלה שניצלו את המומנטום והעלו טקסט דומה שמתחיל במשפט: "מצטרף לטרנד" אבל השתמשו בהמשך כדי להודיע שהם מחפשים דירה, שהחתולה שלהם מחפשת בית חדש או כל בקשה אחרת. אם אדם זר ידפדף בקבוצה הוא עלול לחשוב שיש חוק רשמי שכל פוסט אמור להתחיל ב"מצטרף לטרנד".

לא ברור מי התחיל את הטרנד, אבל לא מדובר בפעם הראשונה שהוא בסביבה. בכל כמה חודשים עולה מודעה בודדת עם פרטים של אדם שרוצה להכיר נפש תאומה, אבל הפעם נראה שהצפת הפוסטים ממש הפכה את הקבוצה לאתר היכרויות. כנראה שיש קורלציה בין המצב הלאומי לכמות האנשים שמחפשים אהבה בדרכים נוספות, בפעם הקודמת שהיה גל דומה (אך קטן בהרבה) היה במשבר הקורונה, אז האפליקציות היו מלאות אבל גם הרבה פנו לקבוצת סיקרט תל אביב.