בתאריך 1.7 פתחנו בקמפיין הקרב על הקרב קו, ובינתיים משרד התחבורה, רב קו אונליין, הרכבת וחברות האוטובוסים הציגו הרבה שיפורים בכרטיס ובתשלום. חלק מהדברים ניתן כבר לראות בשטח והאחרים צפויים לצאת לפועל בזמן הקרוב.

הארכת התוקף של הכרטיסים: בחודש יולי התחיל לפוג התוקף של כרטיסי הרב קו, שיצאו לראשונה לפני 8 שנים. בעקבות התלונות, אפליקציית רב-קו אונליין מאפשרת להאריך את התוקף בחצי שנה, בשביל שיהיה אפשר להחליף אותו בחדש. כרטיסי הרב קו נכנסו לשימוש מרכזי בישראל ביולי 2011, לפני שמונה שנים, כאשר בוטלו כרטיסיות מנייר וכרטיסי חופשי חודשי מודפסים במסגרת רפורמה בתחבורה הציבורית. כרטיסי הרב קו תוכננו להיות בעלי תוקף של שמונה שנים בלבד, בגלל בלאי טבעי של הכרטיס, כפי שהגדיר משרד התחבורה.

 להטעין את הרב-קו באייפון: אחת התלונות העיקריות על הרב-קו ששלחתם במסגרת קמפיין next - היא שאי אפשר להטעין את הכרטיס באייפונים. החל מהעדכון ל-iOS 13 שייצא בחודש ספטמבר, תוכלו להטעין את הרב-קו שלכם ישירות מהמכשיר. באייפון 6S ומעלה תוכלו להוריד את אפליקציית רב-קו אונליין, להצמיד את הכרטיס לגבו של האייפון - ולעדכן חוזרים, לראות את הערך הצבור שלכם ולרכוש נסיעות ברכבת ובאוטובוס.

תשלום בכרטיס אשראי ברכבת: בימים אלה בחלק מתחנות הרכבת בארץ נעשה פיילוט חדש - נסיעה ברכבת באמצעות העברת כרטיס אשראי בלבד. המעבר בשערים והחיוב יתאפשר בזכות שבב מיוחד המותקן כיום על גבי כרטיסי אשראי חדשים. נוסעי הרכבת שאינם נמנים עם משתמשי הפיילוט, יוכלו גם כן להשתמש בשערים החדשים באמצעות כרטיסי רב קו בדומה לשאר השערים בתחנה.

אפליקציה חדשה של משרד התחבורה: אפליקציה חדשה של משרד התחבורה תשנה לחלוטין את הדרך שאנחנו משלמים על תחבורה ציבורית. איך היא תעבוד? תצטרכו להכניס אליה את פרטי האשראי, והיא תבחר באופן אוטומטי מדי חודש את החבילה אחרי שכבר נסעתם. החיוב יתבצע בדיעבד ויבחר את החבילה המשתלמת ביותר לפי מספר הנסיעות והיעדים שלכם.

רוצים למלא את הרב הקו? המדריך הזה מתעדכן כל הזמן, עם עוד דרכים חדשות למלא את הכרטיס.