לפני כשבועיים דיווחנו שאפל צפויה לצמצם משמעותית את המגרעת (Notch) בדגמי אייפון 13. במהלך החג צצו דיווחים נוספים לגבי המכשירים שיושקו בספטמבר: לפי מקס ויינבאך מערוץ היוטיוב EverythingApplePro, מכשירי אייפון 13 יכללו מספר שינויים עיצוביים חשובים: צבעים חדשים, ציפוי דוחה טביעות אצבע למסגרת המכשיר, שיפור במנגנון סינון הרעשים ומתיחת פנים למערך הצילום האחורי.

לא מדובר בשמועה הראשונה של ויינבאך: לפני כחודש הוא טען שאפל תיישר קו עם מתחרותיה ותחשוף תצוגת Always-On, לצד קצב רענון של 120 הרץ. כעת הוא טוען שאפל תרענן את קולקציית הצבעים של דגמי פרו ופרו מקס עם שחור-מט וכתום-ברונזה, ותוסיף למסגרת המכשיר המבריקה ציפוי דוחה טביעות אצבע.

כצפוי, השינויים במכשירים הבאים לא יהיו רק עיצוביים. לפי ויינבאך, מערך הצילום האחורי יבלוט פחות ביחס לגב המכשיר, ויישען על חיישן LiDAR לצילום תמונות פורטרט. החיישן קיים כבר כעת בדגמי אייפון 12 פרו ואייפון 12 פרו מקס, אך הוא משמש כיום בעיקר לשיפור התוצאות בתנאי תאורה קשים. לא ברור האם דגמי 13 ו-13 מיני יקבלו את החיישן. 

למרות הכישלון של אייפון 12 מיני במכירות, ויינבאך מיישר קו עם האנליסט מינג-צ'י קואו וצופה שאפל תשיק מכשיר קטן יותר עם מסך בגודל 5.4 אינץ'. לאור תלונות המבקרים והמשתמשים על סוללת המכשיר, סביר שאפל תכלול בו סוללה גדולה יותר, אך נראה שהדור הבא של המעבדים ייתן את הבוסט הגדול.