בתקופה האחרונה הבינה המלאכותית ממשיכה להוכיח לנו שאין לה גבולות – ובחודש האחרון היא הגיעה אפילו לבית המשפט. הטכנולוגיה של חברת "DoNotPay" האמריקאית החלה כאפליקציה שמטרתה לסייע ללקוחות להילחם בדוחות חניה, ולאט לאט הרחיבה את שירותיה ומעוניינת לתת ללקוחות שירותים משפטיים – ללא צורך בעורך דין.

כעת, החברה עומדת בפני תביעה ייצוגית שהוגשה על ידי משרד עורכי דין משיקגו, ופורסמה באתר בית המשפט העליון של קליפורניה. בתביעה נטען שהרובוט לא יכול לייצג נאשמים כי "אין לו תואר במשפטים, והוא לא מפוקח על ידי אף עורך דין". התביעה הוגשה בשם ג'ונתן פרידיאן, שניסה להשתמש ברובוט כדי לנסח מסמכים משפטיים ותלונה על אפליה בעבודה. לפי התלונה, הוא האמין שהוא רכש מסמכים מעורך דין מוסמך, אך קיבל תוצאות "לא תקינות".

הרובוט של חברת "DoNotPay" מנסה להשתמש בבינה מלאכותית כדי לתת ללקוחות שירותים משפטיים ללא צורך בעורך דין. הטכנולוגיה נוסדה בשנת 2015, כאפליקציה שמטפלת ללקוחות בדוחות חניה, אך מאז הרחיבה את שירותיה.

ג'ושוע בראודר, מייסד החברה הכחיש את ההאשמות וכתב בטוויטר: "לטענות אין בסיס. לא נהיה קורבן לבריונות של משרד עורכי הדין לתביעות ייצוגיות העשיר ביותר באמריקה". בנוסף, הוא התבדח על כך שייתכן וישתמש בבינה המלאכותית שלו כדי לנצח במשפט.

בחודש שעבר הודיע בראודר כי החברה מתכננת להשתמש בצ'אטבוט הבינה המלאכותית כדי לייצג נאשם בבית משפט לתעבורה. לאחר מכן, אמר בראודר כי קיבל "איומים מלשכת עורכי הדין", כולל בעונש מאסר. לפי בראודר הסיפור החל כאשר אדלסון, עורך הדין שתובע אותו, שילם עבור מידע שקנה מפייסבוק על לקוחות של הבוט שלו, למרות שבעבר תבע את פייסבוק על נושא דומה. לפי בראודר, לאחר שאותו עורך דין השיג את רשימת הלקוחות, הוא פנה אליהם ומצא לקוח בשם ג'ונתן פרידיאן שמוכן לטעון שהבוט של בראודר הטעה אותו ומשם החלה התביעה.