ענקית הטכנולוגיה הפינית מנסה כבר שנים לחזור להיות רלוונטית בשוק הסלולר, וייתכן שהיא מתקרבת לכך. נוקיה השיקה היום (שלישי) בישראל את מכשיר הדור החמישי הראשון שלה, Nokia 8.3 5G, והכריזה על מבצע חסר תקדים: לקוחות שירכשו את המוצר ויתחרטו, יוכלו להחזיר אותו ולקבל זיכוי מלא – עד חודש ימים ממועד הרכישה.

בגזרת החומרה תוכלו למצוא מסך בגודל 6.81 אינץ' ברזולוציית FHD+. המכשיר מגיע עם ערכת השבבים סנאפדרגון 765G מבית קוואלקום, שתשודך ל-8 ג'יגה בייט של זיכרון וירטואלי (RAM) ולסוללה בנפח של 4,500 מיליאמפר. המכשיר יוצע עם נפח אחסון של 128 ג'יגה בייט, שאותו ניתן להרחיב ל-512 ג'יגה בייט באמצעות כרטיס זיכרון.

ומה בגזרת המצלמה? המכשיר יגיע עם מצלמה קדמית ברזולוציה של 24 מגה פיקסל, כשבמערך הצילום האחורי משולבות לא פחות מארבע עדשות של ZEISS: 64 מגה פיקסל בחיישן הראשי, עדשה אולטרה-רחבה עם 12 מגה פיקסל, חיישן עומק של 2 מגה פיקסל וחיישן מאקרו ברזולוציה של 2 מגה פיקסל. לפי נוקיה, המכשיר יאפשר לצלם תוכן בפורמט קולנועי של 21:9, עם הקלטת סאונד של 360 מעלות בטכנולוגיית Ozo של נוקיה. על גב המכשיר ישנו ציפוי גורילה גלאס, ובכפתור ההפעלה משולב חיישן טביעת אצבע.

אם תהיתם לגבי מערכת ההפעלה, המכשיר אמנם מגיע עם גרסה נקייה של אנדרואיד – אך העדכון לגרסה 11 יגיע רק בחודשים הבאים. בנוקיה מתחייבים לשחרר עדכונים למערכת ההפעלה במשך שנתיים, ולספק תמיכה ועדכוני אבטחה חודשיים במשך שלוש שנים. 

אז כמה זה יעלה לנו? המכשיר החדש ישווק אצל חלק מהמפעילות הסלולריות, לצד חנויות המוביל השונות. המחיר המומלץ לצרכן הוא 2,299 שקלים.