האחיות העזתיות חיה ומראם ברגות הן כוכבות רשת עם 4.8 מיליון עוקבים בחשבון היוטיוב שלהן, הפעיל מזה כ-7 שנים. לצד זאת, הן מחזיקות ב-1.7 מיליון עוקבים באינסטגרם, לצד 286 אלף עוקבים בפייסבוק. האחיות בנות ה-20 ו-22 הן פלסטיניות שהתגוררו במשך שנים בטורקיה, עד שחזרו לגור ברצועת עזה מספר חודשים לפני המלחמה. בערוץ היוטיוב שלהן תיעדו האחיות את תהליך החזרה שלהן לעזה, כולל את בניית הבית המפואר שלהן בצפון הרצועה.

מראם ברגות, כוכבת הרשת העזתית (צילום: instagram/two_sisters_tube)
צילום: instagram/two_sisters_tube

האחיות החלו להפעיל את ערוץ היוטיוב המצליח שלהן, two sisters tube, כשהיו בנות 13 ו-15 בלבד. לאורך השנים עלו בו תכנים לא שונים בהרבה ממה שאתם מכירים מערוצי יוטיוב שפונים לילדים ובני נוער - אתגרים, תכנים חינוכיים וכן גם ולוגים שמתעדים את חייהן. איסמעיל, אביהן של האחיות הוא מרצה לתקשורת, ובראיון לאתר Middle East Monitor לפני מספר שנים, הוא סיפר על האופן שבו התגייסה כל המשפחה לטובת הקריירה של האחיות: "הבנות התעקשו על הפרויקט, אז הפכנו את אחד החדרים בבית לאולפן. הוספנו בידוד קול לחלונות, הבאנו תאורה, מצלמה ורקעים מתאימים, בנינו סטודיו".

View this post on Instagram

A post shared by هيامرام (@two_sisters_tube)

אחרי שנים של מגורים בטורקיה, בקיץ האחרון כאמור חזרה המשפחה להתגורר ברצועת עזה, ובחודש יולי האחיות העלו לערוץ היוטיוב שלהן סרטון המתעד את השיפוץ בבית המפואר שלהם בצפון הרצועה.

עם תחילת המלחמה, האחיות נעלמו מהרשת לתקופה, וגם לא התייחסו לאירוע ה-7 באוקטובר כמובן, עד שבחודש דצמבר עדכנו ביוטיוב שדודתן נור נפצעה מרסיס ושהיא מאושפזת במצב קשה. בזמן הזה הן העלו לאינסטגרם מספר סרטונים על כיצד הן חיות בצל הלחימה הקשה בעזה, כולל סרטון של החיים הזוהרים לפני ה-7.10 ולאחריו.

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎هيامرام‎‏ (@‏‎two_sisters_tube‎‏)‎‏

לפני כשבועיים הן העלו סרטון נוסף עם אביהן, איסמעיל, שסיפר על החיים בצל המלחמה. "היו לילות שציפינו שזה יהיה הלילה האחרון", הוא אמר בסרטון, וסיפר כי המשפחה מעוניינת לצאת מהרצועה, אך הם לא יכולים לעמוד בעלות הגבוהה של יציאה במעברים.

המשפחה החלה לרתום את כוחה ברשת ולצאת בקמפיין מימון המונים, שבו גם חשפה את מה שנותר מביתה המפואר - הריסות בלבד. בסרטון שהעלתה לאינסטגרם, סיפרה מראם: "אחרי 150 ימים של סבל, הסיטואציה הפכה לקשה מאוד. החלטנו לעזוב את עזה גם אם זה לתקופה קצרה, כדי להציל את החיים שלנו. אנחנו חייבים לברוח מכאן מהר ככל האפשר".

מראם ברגות, כוכבת הרשת העזתית (צילום: instagram/two_sisters_tube)
צילום: instagram/two_sisters_tube

View this post on Instagram

A post shared by هيامرام (@two_sisters_tube)

פרויקט מימון ההמונים עד כה לא ממש צלח, הבנות השיגו פחות מ-27 אלף יורו מתוך היעד שהוא 140 אלף. בדף עצמו הן מפרטות ששני הבתים שהיו להם ברצועה נהרסו בהפצצות של "כוחות הכיבוש". בנוסף באותו עמוד הן מספרות על הפציעות הקשות של קרובי המשפחה והעלו תמונה של המשפחה המורחבת לפני ה"רצח העם" שעוברים תושבי עזה.