המיליארדר אילון מאסק והאיש העשיר בעולם, לא יורד מהכותרות. אתמול (שבת) הוא צייץ ציוץ תמוה כלפי מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, בו השווה בין תמונתו לאימוג'י החדש של גבר בהריון. מאחורי ההעלבה הילדותית, עומדת שיחה בין שני המיליארדים, ששותפה לאחרונה על ידי משתמש בשם Whole Mars Catalog, ושתוכנה אושר אחר כך על ידי מאסק.

"אז כנראה שביל גייטס פנה למאסק כדי לדון ב'פילנתרופיה סביב שינויי האקלים', ואז מאסק שאל אם עדיין יש לו חצי מיליארד דולר מניות שורט (שיטה להרוויח מירידת ערך מניות של חברה) של טסלה. ביל אמר שהוא עדיין מחזיק בהן, ומאסק אמר לו ש'יילך לחפש'". הגולש ציין שהוא לא בטוח אם זה נכון ולכן תייג את מאסק. בתשובה מאסק אמר: "כן, אבל לא הדלפתי את זה לניו יורק טיימס. הם בטח קיבלו את זה דרך חברים של חברים. שמעתי מכמה אנשים ב-TED שעדיין לגייטס יש חצי מיליארד דולר של מניות שורט של טסלה, וזו הסיבה ששאלתי אותו, אז זה לא בדיוק סודי ביותר".

לאחר מכן, מייסד טסלה ו-SpaceX שיתף את הציוץ עם תמונת גייטס והאימוג'י בהריון וכתב: "במקרה שאתם רוצים לאבד זקפה מהר".

זו לא הפעם הראשונה שבין מאסק וגייטס יש עימות ציבורי. גייטס חשף בשנת 2020 שהוא קנה לעצמו פורשה טייקן חשמלית, משתמש בטוויטר שאל: "מעניין למה גייטס החליט ללכת עם טייקן במקום טסלה". מאסק הגיב בציוץ: "השיחות שלי עם גייטס היו קשות". בנוסף, בשנת 2021, לפי מאסק, גייטס הימר על טסלה בבורסה, ואז השורט לכאורה של גייטס ממניות טסלה הפך פופולרי.

שורט או מכירה בחסר פירושה מכירת נייר ערך במחיר נתון מבלי להחזיק אותו בפועל ואז לקנות אותו שוב במחיר נמוך יותר בשווקים.