קצת יותר מחודש אחרי שקיבלה אישור ממשרד הרישוי להפעלה של מכוניות אוטונומיות ללא נהג בכבישי קליפורניה, Waymo, מבית אלפבית (שהיא חברת האם של גוגל), משיקה לראשונה שירות מוניות אוטונומי בתשלום. השירות, שנקרא Waymo One יאפשר למאות אנשים רגילים לגמרי (לא רק עובדים של החברה) להזמין נסיעה ללא נהג ברחבי פיניקס, אריזונה, בלחיצת כפתור דרך אפליקציה.

התקדמות משמעותית

בעזרת האפליקציה הייעודית של Waymo One משתמשים יכולים להזמין נסיעה בכלי הרכב האוטונומי של החברה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. כדי להתחיל, על המשתמש לציין את נקודת האיסוף שלו, להגדיר את היעד, וללחוץ על כפתור ״Request Ride״. כדי לדעת האם מדובר באופציה כדאית, הנוסעים מקבלים הערכת מחיר לנסיעה בהתבסס על גורמים כמו זמן ומרחק ליעד שהזינו, ורק אם התעריף מקובל עליהם – לאשר את הנסיעה. הרכב יכול להכיל עד 3 מבוגרים וילד אחד. כמו שירותי נסיעות שיתופיים אחרים כדוגמת אובר וליפט, גם כאן תתבקשו לדרג את הנסיעה, למען הבאים אחריכם.

מקור: Waymo

ב-Waymo טוענים כי עד כה המכוניות שלהם נסעו כ-10 מיליון מיילים על כבישים ציבוריים, בנוסף ל-7 מיליארד מיילים בסימולציות. ולמרות זאת, בהתחלה – ילווה את הנסיעה נהג פיזי שיפקח שהכל פועל כשורה. כמו כן, בגלל שמדובר בטכנולוגיה שמרבית האנשים לא התנסו בה – נוסעים יוכלו לקבל תמיכה ולשאול שאלות באמצעות האפליקציה או בעזרת מסכים מובנים הממוקמים ברכב. על אותו צג ברכב או באפליקציה בסמארטפון תוכלו לקבל מידע עדכני על הנסיעה בכל רגע נתון.

פורסם ב-Geektime

עוד ב-Geektime

מיקרוסופט מאשרת רשמית: עובדים על דפדפן מבוסס כרומיום; גוגל מפרגנת, מוזילה פחות
קוואלקום ממשיכה להלחם באינטל: השיקה מעבד 7 ננומטר עוצמתי למחשבי ווינדוס

 

הנוסעים המאושרים שיהיו הראשונים להתנסות בשירות נרשמו לתוכנית ה-Early Riders של Waymo, ואם במקרה אתם מתגוררים באיזור ורוצים לנסות את מזלכם – תוכלו להירשם כאן.