בית המשפט גזר 32 חודשי מאסר בפועל על מ', צעיר מדרום הארץ שגנב אקדח מאביו המאבטח ומכר אותו בטלגרם כדי לכסות חובות שצבר בהימורים וכדי לבלות בבית מלון באילת.

המקרה התרחש לפני כשנה. מ', בן 26, נכנס לחדר השינה של אביו וגנב מתוכו אקדח "יריחו" תשעה מ"מ עם מחסנית מלאה בכדורים. מ' פרסם את האקדח למכירה בטלגרם כולל המחסנית ומכר אותו לאלמוני בסכום של 5,000 שקל.

למחרת בבוקר גילה אביו של מ', שעבד כמאבטח במוסדות ציבור, שהאקדח נעלם עם המחסנית, והגיש תלונה בתחנת המשטרה בעיר מגוריו. במהלך עדותו במשטרה נזכר כי ראה את בנו נכנס לחדר השינה שלו.

"חזרתי מהעבודה. נכנסתי לחדר השינה, ופרקתי את המחסנית מהאקדח. הסתרתי אותו בחדר השינה מתחת לבגדים. אולי הבן שלי עקב אחריי. ראיתי אותו נכנס לחדר השינה ולא הבנתי מה הוא עושה שם. הוא יצא מהבית ולא חזר. אני חושד בו", ציין.

גם האם מסרה עדות במשטרה, בה גילתה כי בנה נהג לגנוב חפצים יקרי ערך מהבית. "הוא היה גונב חפצים מהבית. כשהאקדח נעלם הבנו שהוא גנב אותו", העידה.

חוקרי המשטרה פתחו בחקירה שבמהלכה עצרו את מ'; הם הצליחו לאתר בסמארטפון שלו את מודעת המכירה שפרסם בטלגרם, והעדות הנוספת שמסר חברו של מ' הפלילה אותו סופית. "הוא אמר לי שזכה בהימורים וביקש שאזמין לו בית מלון באילת", סיפר החבר לחוקרי המשטרה. החוקרים מצאו ברשותו של מ' אלפי שקלים וקנביס; האקדח לא נמצא מעולם, ומ' הדגיש שאינו זוכר למי מכר אותו.

לאור ממצאי החקירה, הפרקליטות במחוז הדרום הגישה כתב אישום נגד מ' לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. מ' הודה במיוחס לו, וסנגורו טען כי המניע לגניבת האקדח הוא התמכרות לסמים ופוסט טראומה שעמה הוא מתמודד בעקבות שירותו הצבאי. הצדדים הגיעו להסדר טיעון והשופט אליהו ביתן גזר על הנאשם 32 חודשי מאסר בפועל ותשעה חודשי מאסר על תנאי.