אחרי שכמעט הרגה את נוקיה, הספיקה לחסל את ווינדוס פון, ונטשה את עולם הסמארטפונים - מיקרוסופט לוקחת הימור ענק ועושה את מה שהיא הייתה צריכה לעשות כבר לפני עשור - לעבור למערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

החברה הציגה אמש (רביעי) באירוע בניו-יורק ליין מוצרים חדש בסדרת סרפס (Surface), כשהמעניין ביותר הוא סמארטפון חדש בעל שני מסכים בגודל 5.6 אינצ', ומכונה Surface Duo. שתי התצוגות מסתובבות על ציר של 360 מעלות ולהפוך לטאבלט בגודל 8.3 אינצ'. היתרון: בכל מסך תוכלו לבצע פעולה אחרת.

Microsoft Surface Duo, מיקרוסופט (צילום: צילום מסך, מיקרוסופט)
צילום: צילום מסך, מיקרוסופט
Microsoft Surface Duo, מיקרוסופט (צילום: צילום מסך, מיקרוסופט)
צילום: צילום מסך, מיקרוסופט

וזה לא הכל, מיקרוסופט לראשונה מחליטה ללכת עם גוגל במקום לנסות לנצח אותה - ומשלבת בסמארטפון את מערכת ההפעלה אנדרואיד. ואולי כדי לשמור על סימן ההיכר שלהם, בענקית הטכנולוגיה הדגישו כי ערכו שינויים משמעותיים בעיצוב בגרסת מערכת ההפעלה אנדרואיד שמותקנת על המכשיר על מנת שתהיה דומה ל-Windows 10X. למדפים הוא צפוי להגיע לקראת סוף שנת 2020.

תשובה לאיירפודס

במיקרוסופט החליטו שהם לא מסתפקים רק בסמארטפון ומנסים את מזלם איפה שחברות רבות לא הצליחו ממש - להציג את התשובה שלהם לאיירפודס. האוזניות האלחוטיות מכונות Surface Earbuds, ובחברה ציינו שלכל אוזניה שני מיקרופונים מובנים המסייעים להפחתת בזמן שיחה והאזנה למוזיקה.

אוזניות אלחוטיות, מיקרוסופט (צילום: צילום מסך, מיקרוסופט)
צילום: צילום מסך, מיקרוסופט

לצד זה, הן משלבות משטח מגע שמאפשר שליטה במוזיקה ולענות לשיחות. עם נרתיק הנשיאה תקבלו עד 24 שעות של חיי סוללה (שתי טעינות מלאות של האוזניות), וסך הכל תקבלו שמונה שעות של האזנה למוזיקה.

מחשבים חדשים

במהלך הערב הכריזה מיקרוסופט על טאבלטים ומחשבים בסדרת Surface בגרסאות חדשות, ביניהם Surface Laptop 3, שנועד להתחרות באופן ישיר במקבוק פרו של אפל, Surface Pro X ו-Surface Pro 7.

ליין המוצרים החדש שלי מיקרוסופט
ליין המוצרים החדש שלי מיקרוסופט

המחשב המעניין ביותר היה Surface Neo  - שנראה בדיוק כמו הסמארטפון המתקפל - רק עם שני מסכים נפרדים בגודל 9 אינצ'. ה-Neo גם מסוגל להיפתח עד ל-360 מעלות, מה שאומר שתוכלו בקלות לעבוד איתו בצורת מחשב נייד. הוא מגיע עם מקלדת נשלפת אותה ניתן להצמיד לאחד המסכים. בנוסף, יש לו גם עט יעודי היושב על חלקו החיצוני.