אחרי שנים של אחסון ללא הגבלה, גוגל עושה סוף לחגיגה: שטח האחסון בשירות התמונות (Google Photos) יוגבל. החל מה-1 ביוני, כל התמונות שתעלו יתפסו מקום ב-15 ג'יגה בייט שחולקים הג'ימייל והדרייב שלכם. רוצים עוד מקום? תצטרכו להסיר תמונות או לרכוש שטח נוסף.

כיום אין בגוגל תמונות הגבלה על העלאת תמונות באיכות גבוהה, ובחברה מסבירים שהחליטו להחיל את המגבלה כדי למנוע מהשירות לתפוח למימדים בלתי ניתנים לשליטה: כיום מאוחסנות בו לא פחות מ-4 טריליון תמונות, ובכל שבוע עולים 28 מיליארד תמונות וסרטונים חדשים. סביר להניח שגוגל שואפת להרחיב את מעגל הלקוחות שמשלמים עבור שטח אחסון (Google One). בהתאם, אותה מגבלה תחול גם על כל המסמכים שעולים בגוגל דוקס (Docs) ובגוגל שיטס (Sheets).

משתמשים שרוצים להגדיל את שטח האחסון של חשבון הגוגל שלהם יכולים לבחור בשלוש תוכניות שונות: עבור 100 ג'יגה בייט תשלמו 8 שקלים בחודש (או 80 שקלים בשנה בתשלום מראש); עבור 200 ג'יגה בייט תשלמו 12 שקלים בחודש (או 120 שקלים בשנה); ועבור 2 טרה בייט תאלצו להיפרד מ-39 שקלים בחודש (או 390 שקלים בשנה).

חשוב להדגיש: גוגל לא תחייב אתכם לרכוש שטח אחסון עבור התמונות שהעלתם עד ה-1 ביוני, כך שיש לכם יותר מחצי שנה לשקול האם ברצונכם לרכוש שטח אחסון נוסף מגוגל או לעבור לשירות גיבוי אחר. למעשה, גוגל מעריכה ש-80% מהמשתמשים לא ינצלו את המכסה בשלוש השנים הבאות.