אחד המומחים המובילים לטכנולוגיה ומוצרים של אפל קבע את השנה שבה הוא צופה כי מכשירי האייפון יהפכו ל"מיושנים" ויוחלפו בטכנולוגיה חדשה לגמרי. לדבריו, הסמארטפונים יסיימו את תפקידם ברגע שהעולם יתקדם יותר לכיוון מוצרי מציאות רבודה ומציאות מדומה.

מינג-צ'י קואו, אנליסט בחברת TF International Securities, אמר כי הוא מאמין שאפל תוציא בהדרגה את הסמארטפון המסורתי בעשר השנים הקרובות, כשלדבריו בשנת 2032 לא יהיה בהם יותר שימוש.

מציאות רבודה, AR, היא טכנולוגיה ש"מלבישה" דברים כמו תמונות, הנחיות או משחקים, על העולם שמסביבכם, לרוב באמצעות משקפי VR, משקפי מציאות מדומה. נכון להיום, אפשר לחוות מציאות רבודה דרך משחק כמו פוקימון גו, אבל בעתיד סביר שהשימוש יהיה בו הרבה יותר רחב.

פוקימון גו ברחוב (צילום: ShutterStock)
פוקימון גו ברחוב | צילום: ShutterStock

חברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם, כמו גוגל, אפל ופייסבוק, דוהרות לפתח את טכנולוגיית ה-AR, שכנראה תחולל מהפכה בעולם. למיקרוסופט יש כבר משקפי מציאות מדומה בשם HoloLens.

משקפי מציאות רבודה, AR, hololens 1 (צילום: khoamartin, shutterstock)
משקפי מציאות רבודה, AR, hololens 1 | צילום: khoamartin, shutterstock

לדברי קואו, "נכון להיום, יש יותר ממיליארד משתמשי אייפון פעילים. אם המטרה של אפל היא להחליף את האייפון ב-AR בעוד 10 שנים, זה אומר שאפל תמכור לפחות מיליארד מכשירי AR בתקופה הזו".

הוא מאמין שההצלחה או הכישלון של המכשירים האלו תלויים בשאלה עד כמה הם יהיו עצמאים ממכשירים אחרים, כמו האייפון. "אם משקפי ה-AR יימכרו רק כאביזר למק או לאייפון, זה לא יוביל לצמיחה שלהם. משקפי AR צריכים לעבוד באופן עצמאי כדי לספק את חווית המשתמש השלמה ביותר".

אפל צפויה לשחרר גרסה מוקדמת של המשקפיים האלו בשנה הבאה, כדי להתחרות במשקפיים של פייסבוק - Oculus Quest 2 ובמשקפי המציאות המדומה HTC Vive. ככל הנראה המכשיר של אפל לא יהיה מותנה באייפון ויגיע עם "אותו רמת כוח מחשוב כמו המק".