שישה חשודים שהתחזו למוכרי ביטקוין ושדדו רוכשים נעצרו על ידי משטרת ישראל.

הבהלה לביטקוין, שעלתה בחודשים האחרונים בעשרות אחוזים, הציתה את הדמיון של עבריינים מצפון הארץ שהחליטו לנצל את המצב כדי לעשות כסף קל בלי לעבוד יותר מדי קשה.

כנופיה של שישה עבריינים נהגה להתחזות לסוחרי ביטקוין ולקבוע מפגשים בישובים שונים באזור חיפה, עתלית ועכו כדי למכור לכאורה את המטבע היקר לאנשים שפנו אליהם ורצינו לנצל את העלייה בשער המטבע כדי להרוויח כסף.

"במקום להשקיע את הכסף בבורסה, אמרתי לעצמי עדיף ביטקוין. המטבע עולה כל הזמן ואפשר לעשות כסף מהיר בזמן קצר", סיפר ל', איש עסקים ממרכז הארץ, לחוקרי המשטרה לאחר מעצר השודדים.

ל' וחבריו נתקלו בטלפון של אחד מחברי הכנופיה שהציג עצמו כסוחר במטבעות קריפטוגרפים. המפגשים לרוב התרחשו במקומות יחסית מרוחקים או בשעות הלילה המאוחרות. על פי החשד, בשישה מקרים חברי הכנופיה קבעו מפגשים עם הרוכשים הפוטנציאלים שנדרשו להגיע עם מזוודות מלאות במזומנים.

"הם רצו את הכסף ישר במקום, שחור. כדי שלא יעלו עליהם מרשות המיסים", סיפר אחד האזרחים שנשדדו, "הגעתי עם תיק מלא במזומנים, משהו כמו 200 אלף שקל".

האקדחים שנתפסו במעצר השודדים (צילום: משטרת ישראל)
האקדחים שנתפסו במעצר השודדים | צילום: משטרת ישראל

כאשר הרוכשים הגיעו לנקודות המפגש, העבריינים שדדו אותם באיומי אקדח ונשק ולקחו בשישה מקרי שוד כמיליון שקל וברחו מהמקום. "זה היה מפחיד מאוד. היו רגעים שהיססתי אם לתת להם את התיק עם הכסף, אבל כשראיתי את האקדח מול הפנים פחדתי. עוד רגע היו יורים בי. מהפחד מסרתי להם את התיק", סיפר אחד הנשדדים, שלאחר השוד התלונן במשטרה.

ביחידת הסייבר של להב 433 של משטרת ישראל הקימו צוות משימה מיוחד ללכוד את השודדים בשיתוף יחידת הגדעונים, המסתערבים של המשטרה. אחד המסתערבים התחזה לרוכש ביטקוין וקבע מפגש עם אחד השודדים שהציג עצמו כסוחר במטבעות קריפטו.

מעצר שודדי הביטקוין בצפון (צילום: פרטי)
מעצר שודדי הביטקוין בצפון | צילום: פרטי
מעצר שודדי הביטקוין בצפון (צילום: פרטי)
מעצר שודדי הביטקוין בצפון | צילום: פרטי
מעצר שודדי הביטקוין בצפון (צילום: פרטי)
מעצר שודדי הביטקוין בצפון | צילום: פרטי

לפני כשבועיים, מסתערבי הגדעונים הגיעו למפגש באזור חיפה כשאחד מהם הגיע עם מזוודה כשהוא מתחזה לרוכש. בעיצומה של העסקה חבריו המסתערבים יצאו מהמארב וניהלו מרדף אחר השודדים ההמומים, ובסיומו עצרו שלושה חשודים. שלושה חשודים נוספים נעצרו בהמשך.

הכסף ששדדו החשודים לא נמצא עד היום. האקדח שבו השתמשו כמה מהם נתפס על ידי השוטרים. מעצרם של השישה הוארך מעת לעת ובימים הקרובים יוגש נגדם כתב אישום בגין ארבעה מעשי שוד.