בשנה שעברה צצו ברשת דיווחים על כך שנטפליקס בוחנת מצב שאפל (Shuffle), שיאפשר לכם לעבור בין סדרות וסרטים חדשים בהתאם להרגלי הצפייה שלכם, בלי חיפושים מתישים. יש לנו בשורות טובות: נטפליקס משיקה הערב (רביעי) את הפיצ'ר תחת השם "הפעל משהו" ("Play Something").

לפי הודעת החברה, את הפיצ'ר ניתן יהיה להפעיל באמצעות כפתור שנמצא בשלושה מקומות שונים: מתחת לשם הפרופיל של המסך, בתפריט הניווט בצד שמאל – ובשורה העשירית בדף הבית של נטפליקס. בשירות הסטרימינג מדגישים שהפיצ'ר יפעל בהתאם להגדרות בקרת ההורים ובהתאם להגדרת הפרופיל – כך שאין חשש שילדים ייחשפו לתכנים שלא מותאמים לגילם.

Play Something (צילום: Netflix)
Play Something | צילום: Netflix

נטפליקס הכריזה באופן רשמי שהתכונה נמצאת בפיתוח בינואר 2021, כשפרסמה את הדוחות הפיננסיים שלה לרבעון האחרון של שנת 2020. לפי דיווחים ברשת, התכונה הוצעה לבוחני בטא במשך חודשים ארוכים, תחילה תחת השם “Shuffle Play”, עד שהתקבע השם "Play Something".

ייתכן שלחלקכם זה יישמע מובן מאליו – ואתם צודקים – אך בענף הסטרימינג, מדובר בתכונה מהפכנית יחסית: במרץ 2021 הוסיפה אמזון פריים אפשרות שאפל, אך לא ניתן לצפות בה במספר סדרות – אלא בפרקים שונים של אותה הסדרה. גם הולו ניסתה בעבר לפתח פיצ'ר שאפל, אך גם הוא הוגבל לפרקים של אותה הסדרה – והיה זמין רק לצופים דרך אפל TV.