משרד המשפטים האמריקני האשים מהנדס תוכנה לשעבר של אפל בגין גניבה או ניסיון לגנוב טכנולוגיה במשך לפחות ארבעה חודשים, לפני שהגיש את התפטרותו לחברה. בכתב האישום נטען כי וויבאו וואנג, בן 35, העביר את המידע של אפל לחברה סינית לא ידועה, שפעלה לפיתוח מכוניות אוטונומיות.

וואנג החל לעבוד בצוות האנוטציה (Annotation), המתעסק בקוד במטא-דאטה, של אפל ב-2016 וקיבל "גישה רחבה" למאגרי מידע של החברה ששמור רק ל-2,700 מתוך 135,000 עובדים, לפי כתב האישום. הוא עבד בחברה במשך שנה אחת לפני שהגיש את הודעת ההתפטרות שלו באפריל 2018, אך במהלך ראיון העזיבה שלו, וואנג לא הודיע לממונה עליו על תוכניותיו לעתיד.

חקירה מאוחרת יותר גילתה שבסוף נובמבר 2017, יותר מארבעה חודשים לפני שמסר את הודעתו, חתם וואנג על חוזה בחברה שבסיסה בסין לתפקיד מהנדס במשרה מלאה. חודש לאחר עזיבתו של וואנג את אפל, נציגי החברה גילו כי וואנג ניגש למאגרי מידע המכילים מידע רגיש וסודי הקשור לתוכנת המערכות האוטונומיות שלה.

חיפוש בביתו של וואנג במאונטיין ויו, קליפורניה, חשף "מספר מכשירים אישיים המכילים כמויות גדולות של נתונים שנלקחו מאפל לפני עזיבתו", כך נכתב בכתב האישום, "המחשב השולחני האישי והכונן הקשיח החיצוני האישי שלו הכילו כל אחד מגוון חומרים סודיים מהפרויקט של החברה".

כאשר הרשויות ערכו חיפוש בביתו של וואנג, על פי הדיווחים, הוא הבטיח להם כי אין לו תוכניות לעזוב את המדינה, אך לאחר מכן התגלה כי רכש כרטיס טיסה בכיוון אחד לגואנגג'ואו, סין באותו היום. 

וואנג הוא העובד השלישי לשעבר של אפל העומד לדין על גניבת נתוני סחר אוטונומיים ואספקתם לסין, כאשר שניים קודמים הודו באשמה בשנה שעברה, כחלק מהסדר טיעון, בגניבת סודות מסחריים מחטיבת הרכב של אפל. 

וואנג מואשם בשישה סעיפי אישום נפרדים בגין תפקידו לכאורה בגניבה או ניסיון לגנוב את הנתונים של אפל, כולל קוד המקור של האוטונומיה, מעקב אחר מערכות אוטונומית, תכנון התנהגות למערכות אוטונומיות, תיאורי חומרה, עיצוב ארכיטקטורה למערכות אוטונומיות ותכנון תנועה למערכת אוטונומית. אם יוסגר מסין ויורשע, וואנג צפוי לעשר שנות מאסר על כל סעיף.