במשך שנים התרגלנו שמישהו נכנס למשרד לשאול האם יש לנו מטען, ובכל פעם מחדש השאלה האוטומטית הייתה: אפל או אנדרואיד? ובכן, בקרוב השאלה הזאת אולי תעלם מחיינו. לפי דיווח בארה"ב, אפל בודקת את האפשרות לשנות במכשירי האייפון הבאים את יציאת ה-Lightning ל-USB-C ממש כמו מכשירי אנדרואיד, על פי דיווח חדש של בלומברג של מומחה אפל, מארק גורמן. יחד עם זאת, אל תצפו לראות את זה במכשיר האייפון של השנה, מכיוון שהמעבר לא יתרחש עד 2023 "לכל המוקדם", אומר גורמן. הדיווח עוקב אחר הציוצים המהימנים של אנליסט אפל, מינג-צ'י קואו, השבוע, המצביעים על כך שאפל תחליף ל-USB-C במחצית השנייה של 2023, ככל הנראה כאשר האייפון של אותה שנה ישוחרר.

המעבר יהיה גדול, אם כי זה לא הפתעה מוחלטת. אפל כבר העבירה את ה- iPad Pro, iPad Air ו-iPad Mini ל-USB-C. והאיחוד האירופי חשף הצעה בספטמבר שתחייב מכשירים רבים, כולל סמארטפונים, לכלול יציאות USB-C. גורמן אומר שהחקיקה הזו הייתה "סיבה מרכזית" למהלך של אפל לשקול את השינוי. יש גם יתרונות טכניים למעבר ל-USB-C, המסוגל להגיע למהירויות העברה מהירות יותר מאשר Lightning.

שמועות הסתחררו גם על כך שאפל מפתחת אייפון ללא יציאות, וגורמן אומר שאפל "עבדה על מכשירי אייפון ללא כל יציאת טעינה" בשנים האחרונות, אבל הדיווח שלו ביום שישי לא מציע שאייפון נטול יציאות יהיה זמין בקרוב. אפל לא השיבה לבקשת תגובה בכלי התקשורת בארה"ב.