תנועת הימין "אם תרצו" מעודדת את חבריה להתגייס לתפקיד סופרי המעטפות הכפולות –  בעזרת הפצת לינק הרשמה שעדיין לא פורסם לציבור הרחב או לחברי תנועות ומפלגות אחרות.

ל-NEXTER נודע כי ממשק ההרשמה עלה לרשת הבוקר (שני) ב-09:00 ונשלח לתומכי התנועה ב-09:21, לפני שועדת הבחירות הפיצה אותו באופן רשמי לתנועות פוליטיות אחרות או לציבור הרחב. בהקלטה אחרת הודיעה דוברת, שהזדהתה בתור נציגת ועדת הבחירות, שמדובר בגיוס "מוגבל בהיקפו" של סופרי קולות שכבר עבדו בעבר בועדה. עוד הוסיפה הנציגה שמאה אנשים נרשמו לתפקיד החדש, ושבהמשך יגויסו עובדים נוספים.

סופרי מעטפות הכפולות מופקדים על ספירתם של שמונה עד עשרה מנדטים. הקולות הם של בוחרים שלא יכולים לגשת לקלפי שאליה שובצו, מפאת בעיות נגישות, שירות צבאי או שליחות במדינה זרה. אלה מצביעים במעטפות כפולות, כשהמעטפה הפנימית כוללת את פתק ההצבעה שבחרו, והמעטפה החיצונית כוללת את פרטיהם האישיים. בליל הבחירות מרוכזות המעטפות הכפולות מכל הארץ והעולם במקום אחד, שם מוודאים חברי הועדה שכל בוחר אכן הצביע פעם אחת. בדומה לועדת קלפי רגילה, גם ועדת המעטפות הכפולות מחויבת לאמון ואיזון פוליטי.

את הגיוס לתפקיד מבצעת ועדת הבחירות בעזרת חברות השמה וכוח אדם. בימים האחרונים שלחה "אם תרצו" לתומכיה לינק הרשמה לתפקיד; אותו לינק מוביל לאתר חברת כוח האדם החיצונית שלג, שעובדת עבור ועדת הבחירות. נציגים שהזדהו כעובדי ועדת הבחירות הסבירו ל-NEXTER שההרשמה הוצעה רק לסופרי קולות שעבדו בעבר, ולא לציבור הרחב. יחד עם זאת, נראה ש"אם תרצו" השיגה את הקישור והפיצה אותו בין תומכיה. זאת, למרות שההרשמה לתפקיד נסגרה בטרם נפתחה עבור יתר אזרחי ישראל. נדגיש כי אין בכך עבירה על החוק, אך הפצת הקישור לתומכי התנועה לפני פרסומו בקרב הציבור הרחב מעלה שאלות. 

לארגון "אם תרצו" היסטוריה ארוכה של שיתוף פעולה עם ראש הממשלה נתניהו ועם הליכוד. בעבר גייס הארגון תרומות בהיקפים חריגים, לרבות מאזרחים זרים ומבעלי ממון שתרמו גם לנתניהו ישירות; אותן תרומות הובילו לבדיקת מבקר המדינה. מייסד התנועה, ארז תדמור, כיהן בתפקיד בכיר במטה הבחירות של הליכוד ב-2019.

 

השנה אף אחד לא יגנוב קולות! הצטרפו ליוזמה לטוהר הבחירות: https://imti.inwise.net/protectonvot בבחירות הקרובות מי שיכהן...

Posted by ‎תנועת אם תרצו‎ on Thursday, January 28, 2021

 

בשבועות האחרונים מריצה "אם תרצו" את הקמפיין "עוצרים את הזיופים" שמזהיר מפני "גניבת הבחירות", תוך סימון של יו"ר ועדת הבחירות, השופט עוזי פוגלמן, כחשוד מרכזי. "הידעתם? השופט עוזי פוגלמן, בוגר 'קרן וקסנר', הוא האיש שעומד בראש ועדת הבחירות", מזהירות המודעות שמפיצה התנועה.

מטעם דובר ועדת הבחירות נמסר בתגובה: "ועדת הבחירות המרכזית תחל בגיוס פומבי לגיוס עובדים למבצע ספירת הקולות המיוחדים רק מחר, יום שלישי ה-16.02.21, בשעה 16:00, באמצעות חברת כוח אדם מטעמה. הפרסום יהיה באתר ועדת הבחירות המרכזית, והוא יהיה פומבי לכלל הציבור. לוועדה אין כל קשר לפרסום שהועבר אלינו, ואנו מבקשים להתנער ממנו. מודגש כי רק מי שירשם החל ממועד הפרסום הרשמי, מחר, ייכלל ברשימת המועמדים, ומי שירשם קודם לכן, בכל אמצעי אחר – רואים אותו כלא נרשם״.