משתמש באתר Reddit הפך לגולש האהוב ברשת, אחרי שפרסם שיטה פשוטה להפעיל סרטונים ביוטיוב מבלי לצפות כלל בפרסומות – מבלי לשלם דמי מנוי לשירות יוטיוב פרימום, כפי שדורשת גוגל.

השיטה עובדת רק באמצעות צפייה ביוטיוב דרך דפדפן האינטרנט (ולא באפליקציה), ורק בגירסה השולחנית של האתר (לא בגירסת דפדפן המובייל, למרות שאפשר לנסות ולעבור לגירסת הדסקטופ גם במכשירים ניידים). כל מה שצריך לעשות הוא לגשת לשורת הכתובת של הסרטון שברצונכם לצפות, ולהוסיף נקודה לאחר כתובת ה-URL של יוטיוב.

כלומר, במקום שהכתובת תהיה https://www.youtube.com/watch?v=GoPtYiHK_qU, שבה עשוית להיות מוצגות פרסומות בתחילת או באמצע הסרטון, יש לדאוג שהכתובת תהיה
https://www.youtube.com./watch?v=GoPtYiHK_qU, עם נקודה נוספת לאחר ה-com.

ההסבר מאחורי השיטה טוען כי מדובר במקרה שכיח שבו אתרים מסוימים שוכחים לנרמל את שם המארח שלהם, כך שהתוכן עדיין מוגש לגולש אבל ללא התאמה בין השרת המארח לדפדפן, כך שלא מתבצע שימוש בעוגיות או במנגנון ה-CORS. אתרים גדולים משתמשים בדומיין נפרד כדי לאפשר את המודעות, כך שהנקודה הנוספת למעשה מבלבלת אותם.

יותר מ-4,000 משתמשים כבר ניסו את השיטה ומדווחים כי היא עובדת, לפחות נכון לכרגע. סביר להניח שגם ביוטיוב נחשפו לפירצה והם עובדים לתקן אותה. ולעומת זאת, יש גם כאלה שטוענים כי עד שתעתיקו את כתובת הסרטון המבוקש, תכניסו לשורת הכתובת ותוסיפו נקודה, ייתכן שהזמן שייחסך מכם לא יהיה גדול יותר מאשר זמן הצפייה בפרסומת. אנחנו פשוט בעד שחברות הפרסום יעשו פרסומות טובות יותר.