המחאה מחריפה: עובדים של גוגל התבצרו במשרדו של מנכ"ל גוגל קלאוד בקליפורניה, תומס קוריאן, במשך יותר משמונה שעות כדי לדרוש מהחברה להפסיק לעשות עסקים עם ישראל. לאחר שעות הם גם נעצרו ע"י הרשויות.

העובדים שידרו את מחאתם בשידור חי בערוץ "Notech4apartheid" בפלטפורמת הסטרימינג טוויץ', ובסרטון אפשר להבחין שניתנה להם הזדמנות לעזוב מרצונם, אך הם נעצרו על ידי המשטרה לאחר שסירבו לעשות זאת. בשידור נראה אדם ניגש למפגינים כדי להודיע להם על הוצאתם לחופשה מנהלית ומבקש מהם לעזוב: "נהיה די מאוחר", אומר האיש. "רציתי לבקש מכם לשתף פעולה, הוכנסתם לחופשה מנהלתית והיינו רוצים לראות אם פשוט תעזבו מרצונכם. אתם יכולים לעשות את זה בשבילנו?" כשהוא מאיים להתקשר לרשויות אכיפת החוק, העובדים מצהירים שהם מבינים את המהלך. לאחר מכן המשטרה נכנסת למשרד ועוצרת את כולם לפני שהשידור החי מנותק.

ההפגנות הוכרזו במיילים פנימיים לעובדים שחלקו רשימת דרישות, כולל שגוגל תבטל את החוזה שלה בשווי 1.2 מיליארד דולר עם ממשלת ישראל עבור פרויקט הענן נימבוס.

הדרישות כוללות גם שגוגל תפסיק את כל "העסקים עם ממשלת האפרטהייד והצבא הישראלי", לדבריהם, תפסיק את "ההטרדות, ההפחדות, ההצקות וההשתקה" של עובדים פלסטינים ומוסלמים, ותטפל ב"בעיות הבריאות" בקרב עובדים שנפגעו מכך שחל מעבודתם "מאפשרת רצח עם".

נראה שהאנטישמיות הפכה לבעיה גדולה בגוגל. בפברואר דיווח ה-Daily Wire על תקריות אנטישמיות פנימיות המתרחשות בגוגל, כולל ריסוס המילים "להרוג את כל היהודים" שנמצאו כתובות על קיר השירותים בתוך משרדיה, ועל עובד יהודי שהותקף על ידי מפגינים אנטי-ישראלים באחד מהקמפוסים של החברה. ה-Daily Wire גם דיווח כי קבוצת עובדים ניסתה להשתלט על אירוע של יום האישה הבינלאומי כדי להפגין נגד ישראל.

"בבחירה לספק לממשלת ישראל ולצבא הישראלי את טכנולוגיות מחשוב הענן וה-AI החזקות שלנו, אפשרנו את מדיניות האפרטהייד של ישראל ואת רצח העם המתמשך בעזה", כתבו המפגינים במכתב לקוריאן. "שנים של השתקה, התעלמות ושקרים על ידי ההנהגה אישרו לנו שהדאגות שלנו לא נשמעות ללא פעולה משמעותית, וכשאתם קוראים את זה, אנחנו יושבים במשרדו של תומס קוריאן, מנכ"ל Google Cloud, עד שהדרישות שלנו ייענו".

באותו זמן התקיימו הפגנות דומות גם במשרדים אחרים של גוגל בניו יורק, סן פרנסיסקו וסיאטל. בין היתר בניו יורק נאם גם אדי האטפילד, מהנדס תוכנה בן 23 שגוגל פיטרה בחודש שעבר, מכיוון שהתפרץ לנאומו של מנכ"ל גוגל ישראל ברק רגב בצעקות "אין טכנולוגיה לאפרטהייד!" בכנס טכנולוגיה ישראלית.

על פי דוברת מטעם המחאה, 9 מעובדי החברה נעצרו במשרדים. דובר גוגל מסר: "ההפגנות הן חלק מקמפיין ארוך שנים של ארגונים ואנשים שרובם לא עובדים בגוגל. מספר קטן של עובדים מוחים נכנסו ל-2 משרדים של החברה והפריעו. הפרעה פיזית לעבודתם של עובדים אחרים ומניעת גישה למערכות היא הפרה ברורה של המדיניות שלנו. נחקור את הנושא וננקוט בצעדים הנדרשים. העובדים הללו הושמו בחופשה ללא תשלום והגישה שלהם למערכות שלנו נחסמה. לאחר שסירבו לבקשות חוזרות ונשנות לעזוב את המתחם, כוחות האכיפה נקראו על מנת לפנות אותם לשם שמירה על ביטחון המשרד".