בשעות האחרונות סרטון של צעירה ממוצא איראני שלא מהססת להביע את דעתה הפך לוויראלי. אליקה לה בון, עורכת דין ממוצא בריטי-איראני שחיה כיום בארצות הברית, מחזיקה בחשבונות פופולריים באינסטגרם, שם יש לה 180 אלף עוקבים, ובטיקטוק, שם היא מחזיקה ב-90 אלף עוקבים נכון לרגע זה.

בסרטון הוויראלי, וכן בפוסטים נוספים שפרסמה בחשבונות שלה, לה בון קוראת להרגעת המצב בין ישראל לאיראן ואף יוצאת נגד משפיענים ש"מחממים" את האווירה לדבריה, כמו הצייצן האנטישמי ג'קסון הינקל. בסרטון המדובר, שאורכו כמעט 4 דקות (לא מעט ביחס למקובל באינסטגרם ובטיקטוק), לה בון הביעה מחאה כנגד שתיקת העולם סביב מחאת הנשים שנטבחו כי לא לבשו חיג'אב ויצאה כנגד אלו שמנסים לדרדר את המצב לכדי מלחמה אזורית.  

עוד הביעה לה בון ביקורת כנגד העובדה שרבים במערב טוענים כי ל"איראן הזכות להגן על עצמה". "מה שהרפובליקה האיראנית עושה, זה לא שיקוף של התושבים האיראנים", טענה לה בון בסרטון הוויראלי. "היינו ברורים לגבי מה אנחנו רוצים - שלום".

View this post on Instagram

A post shared by Elica Le Bon الیکا‌ ل بن (@elicalebon)

עוד גינתה לה בון את המיליציות וכוחות הפרוקסי שאיראן מתחזקת ברחבי האזור כדי ליצור חוסר יציבות, כולל חיזבאללה, חמאס והחות'ים, ורמזה כי אותם נאורים שמתבטאים בגנות ישראל ברשתות החברתיות "גילו את המזרח התיכון אתמול". 

עוד הזכירה בדבריה לה בון את טבח ה-7 באוקטובר, וגם את הטילים שמשגר חיזבאללה באופן יומיומי לאזור הצפון. "אם הייתם מקשיבים לנו, הייתם יודעים שהאיראנים לא רוצים מלחמה עם ישראל. תושבי איראן אמרו זאת שוב ושוב. זה אתם שרוצים מלחמה עם ישראל, זו השנאה שלכם לישראל וליהודים שגוררת אותנו למלחמה שלא ביקשנו. תעזבו אותנו בשקט, אנחנו לא רוצים זאת".

מדובר בהתבטאות נדירה, אמנם, יש לזכור שלה בון אינה גרה על אדמת איראן ולכן היא מרשה לעצמה לדבר כך בחופשיות ברשתות החברתיות. כמו כן, רבים בתגובות שיבחו את דבריה, כולל מגיבה אחת שהזדהתה כאזרחית לבנון וכתבה: "אני לא יודעת כמה זמן אנחנו צריכים להמשיך להגיד את זה לעולם, הרפובליקה האיסלאמית היא לא איראן, חיזבאללה הוא לא לבנון. אלה שאומרים 'לאיראן יש את הזכות להגן על עצמה' גם חושבים שחיזבאללה, שהרג יותר לבנונים מישראלים, הוא 'התנגדות'".

מגיב אחר שהזדהה כסורי, כתב: "תודה שדיברת בעד האנושות, אנחנו אוהבים את העם האיראני החופשי. הישארו חזקים, הישארו חופשיים, יבוא היום שבו נחגוג יחד".

הסרטון הוויראלי הגיע כבר ליותר מ-1.2 מיליון צפיות בטיקטוק, ובאינסטגרם הוא צבר עשרות אלפי לייקים ותגובות, מה שמעיד על הפופולריות הרבה שלו גם בפלטפורמה הזאת. כמו כן, דבריה של לה בון צוטטו גם בכלי תקשורת ברחבי העולם, כולל בניו יורק פוסט.