מזג האוויר שבחוץ אולי יגרום לכם לחשוב אחרת – אך הסתיו מתקרב, ואיתו גם עונת ההשקות הבאה של אפל. בשבוע האחרון חרושת השמועות קיבלה תנופה חדשה: דור שלישי לאיירפודס, מסכי Always-On-Display באייפון 13 – ואפילו דגם SE חדש, שיחליף את הדגם המוזל שהושק באביב 2020.

אייפון 13: מסך שלא נכבה לעולם (כמעט)

סדרת אייפון 13, שצפויה להיחשף בשבועיים הראשונים של ספטמבר, תהיה עדכון אינקרמנטלי של דגמי אייפון 12. קווי העיצוב הכלליים ישארו דומים, אך אפל צפויה להקטין את המגרעת בראש המסך, להגדיל את מערך הצילום האחורי (שיהפוך לאלכסוני באייפון 13 ואייפון 13 מיני), ולסדר מחדש את הכפתורים מצדי המכשיר. גם מתחת למכסה המנוע צפויים שינויים נרחבים: מעבדי A15 חדשים, מסכים בקצב רענון של 120 הרץ בדגמי פרו ופרו מקס, סוללות גדולות יותר - וטעינה מהירה יותר בטכנולוגיית MagSafe.

בשבוע האחרון צצו שמועות נוספות על המכשירים החדשים – כשהפעם עלתה על הפרק אחת התכונות הנחשקות ביותר: Always-On-Display, שקיימת כבר שנים אצל המתחרות. מדובר, למעשה, במסך שלא נכבה כשמניחים את המכשיר בצד, אלא ממשיך להציג מגוון פרטים כמו שעון, התראות חשובות ומצב הסוללה. לפי מארק גורמן מבלומברג, התכונה תגיע הודות לטכנולוגיית LTPO שאפל תכלול באייפונים החדשים. אותה טכנולוגיה מאפשרת קצב רענון דינמי שנע בין הרץ בודד ל-120 הרץ. כאמור, התכונה תהיה זמינה רק בדגמי פרו ופרו מקס.

לפי הדיווח של Nikkei Asia הבוקר (רביעי), אפל תחל בהרכבת המכשירים כבר באוגוסט – ובכך תחזור ללו"ז הקבוע שלפיו נהגה לפני מגפת הקורונה. החברה צפויה לייצר 95 מיליון יחידות מאוגוסט ועד סוף ינואר, כך שמניין האייפונים שייצרה מתחילת 2021 יגיע לכ-230 מיליון – עלייה של 11 אחוזים ביחס לשנה שעברה.

איירפודס 3: הייצור יחל בקרוב

האוזניות האלחוטיות של אפל כבר הפכו מזמן למוצר איקוני, ועם הפופולריות שלהן אי אפשר להתווכח: קטגוריית הלבישים מכניסה לאפל יותר כסף מאשר קטגוריית הטאבלטים והמחשבים. בהתאם, השמועות על הדור הבא של האיירפודס גועשות כבר זמן רב – וכעת נראה שהן קורמות עור וגידים. לפי Nikkei Asia, אפל תחל בייצור סדרתי של איירפודס 3 כבר בחודש אוגוסט.

הדור הבא של האיירפודס (צילום: צילום מסך מתוך 52audio)
הדלפה של איירפודס 3. כך הן ייראו? | צילום: צילום מסך מתוך 52audio

העדכון לאיירפודס הוא חשוב במיוחד עבור אפל, בהתחשב בעובדה שהדור הנוכחי של האוזניות הושק במרץ 2019. בהתאם, דגם הכניסה צפוי לעבור מתיחת פנים נרחבת, כך שייראה יותר כמו איירפודס פרו. לפי כל השמועות, סרחי העודף ("גזעים") הלבנים יקוצרו, השבב האלחוטי ישודרג ויאפשר חיי סוללה ארוכים יותר, ואפל תספק גם מתאמי סיליקון לאוזניים. סינון הרעשים האקטיבי (ANC) יישמר לדגם הפרו, שצפוי גם הוא לעבור עדכון – אך במחצית הראשונה של 2022.

לפי חלק מההערכות, אפל תחשוף את הדור החדש של האיירפודס באירוע חשיפת האייפון, אותו היא צפויה לערוך בשבועיים הראשונים של ספטמבר.

אייפון SE: הדור החמישי מגיע

לפי הדיווח ב-Nikkei Asia, אפל תרענן את אייפון SE במחצית הראשונה של שנת 2022. אם אתם מחובבי אייפון 8, תשמחו לשמוע שהעיצוב צפוי להישאר דומה: מסך בגודל 4.7 אינץ' עם מסך LCD, כפתור בית – ובלי המגרעת הידועה לשמצה. עיקר השינויים יגיעו מתחת למכסה המנוע, כשאפל צפויה לשלב באייפון SE את מעבד A15 שתמצאו גם באייפון 13. עם השקת אייפון SE, אפל תעביר סוף סוף את כל מגוון הדגמים שלה לקישוריות 5G.