אקאש סונדי (Akash Sondi), בן 27 מאסקס שבבריטניה, הורשע בפריצה לחשבונות סנאפצ'אט של נשים, גניבת תמונות עירום ששלחו באפליקציה, וסחיטתן כדי שישלחו לו תמונות אינטימיות נוספות. בית המשפט במדינה הטיל עליו עונש מאסר של 11 שנים.

סונדי נתפס בפשיטה של יחידת הסייבר המקומית על ביתו ב-19 במרץ, בעקבות מספר דיווחים על נסיונות סחיטה. לפי משטרת אסקס, בין קורבנותיו של סונדי הן 574 נשים מהממלכה המאוחדת, אוסטרליה, הונג קונג, רומניה ומדינות נוספות, כשחלקן קטינות מתחת לגיל 18. על פי פסק הדין, הוא נהג לפרוץ לחשבונותיהן, לנעול אותם ולאיים שישלח את התמונות האינטימיות לבני משפחה ולחברים, אם לא יקבל תמונות נוספות. חלק מהנשים נכנעו לאיומים, והמשטרה דיווחה שהוא מימש אותם בלא פחות משישה מקרים.

"אקאש סונדי הוא גבר מניפולטיבי בצורה קיצונית. הוא הסב נזק רגשי ופסיכולוגי כבד לנשים צעירות, ובמקביל התענג מהתמונות ומהסרטונים שלהן", מסר אחד התובעים מטעם שירות הפרקליטות של הכתר הבריטי. למעשה, אחת מקורבנותיו העידה במהלך המשפט כי ניסתה להתאבד בעקבות הנזק שגרם לה. "ניסיתי לשים קץ לחיי כי הרגשתי שאני לא שווה כלום", אמרה. "הייתה לכך השפעה ענקית על קשרי החברות שלי".

במהלך המשפט הודה סונדי כי ביצע 65 עבירות מדצמבר 2016 ועד מרץ 2020. בית המשפט הטיל עליו עונש מאסר של 11 שנים, ושמו יכלל ברשימת עברייני המין במשך עשר שנים.