אתר הפורומים "תפוז אנשים", מוותיקי האתרים בישראל שהוקם בשנת 1996, היה במשך שנים רבות אתר הפורומים הגדול והמשפיע במדינה. במשך השנים הוא עבר ידיים רבות, ועם הקמת הרשתות החברתיות ושינוי דפוסי הגלישה, ירד היקף פעילותו – אך הוא עדיין נותר ארכיון מלא בתוכן לצפייה, בלוגים וכמובן - פורומים פעילים ואתר תכני הוידאו פליקס. יתכן שכל זה עלול להשתנות בקרוב.

"גולשים יקרים, מערכת תפוז אנשים ששירתה אתכם בשני העשורים האחרונים מיושנת מאוד ולצערנו אין באפשרותנו להמשיך ולתחזק אותה", כתבה הנהלת האתר בהודעה שהפתיעה את הגולשים, "אנחנו מנסים לפתח אתר חדש ולהעלות אותו בקרוב במקום האתר הנוכחי. אנו מתנצלים מראש על תקלות וממליצים לגבות תכנים אישיים".

השאלה המרכזית של גולשים רבים היא מה יעלה בגורל החומר הארכיוני הרב שקיים בפורומים ובפליקס, שהיה מאתרי תכני הגולשים הפופלאריים בישראל בעשור הראשון של המילניום. מבדיקת mako עולה כי בהנהלת האתר לא מתחייבים לשמור על התכנים שהועלו ב-24 השנים האחרונות וכי בכוונתם למחוק את כל תכני פליקס.

פורום תפוז (צילום: צילום מסך, פורום תפוז)
ההודעה המפתיעה שחיכתה לגולשי האתר | צילום: צילום מסך, פורום תפוז

"תפוז לא החליף מערכת במשך שנים רבות ואין לנו את היכולת להמשיך ולתחזק את המערכת הישנה", אומרים לנו בתגובה מטעם הנהלת האתר. "אנחנו עושים מאמצים בשבועות הקרובים להחליף למערכת חדשה שתוכל לשמש את הגולשים בשנים הקרובות. כבר יצרנו קשר עם מנהלי הקהילות שלנו שנותנים לנו פידבק על האתר החדש".

בהנהלת "תפוז אנשים" מוסיפים כי "אנחנו מנסים מאוד להעביר כמה שיותר מההודעות שנשלחו בפורום מהמערכת הישנה לחדשה. העברת הודעות רבות מאוד כמו שיש בתפוז למערכת חדשה זה אתגר לא פשוט. אנחנו מקווים שנצליח להעביר את כל ההודעות, אך אנחנו טרם יודעים. אנו משערים שבשבועות הקרובים נתחיל בתהליך ההעברה, וממליצים לגולשים לשמור מה שהם יכולים מהפורום הישן. אנו משתדלים שכל הפורומים והתוכן יעברו לאתר החדש אבל אנחנו עדיין לא בטוחים".

מה יעלה בגורל פליקס?
"אנחנו לא מתכננים להעביר את FLIX לאתר החדש".