הבינה המלאכותית של גוגל מעלה הילוך: בדצמבר האחרון גוגל עשתה צעד משמעותי בלגרום ל-AI להיות יעיל ושימושי יותר לכולם והכריזה על עידן חדש: עידן ג'מיני Gemini, שבו העלתה את הרף בתחום הפונקציונליות של AI בטקסטים, וידאו ואודיו.

היום גוגל מכריזה על מספר שירותים שישנו את השימוש בבינה מלאכותית של החברה. בין היתר הכריזו בגוגל על השקת Gemini Advanced, חוויה חדשה עם גישה למסלול ה-Gemini Ultra 1.0, מודל הבינה המלאכותית המתקדם והחזק ביותר של גוגל, אשר כמו המתחרה שלו, ChatGPT, יהיה בתשלום. חווית הג'מיני Advanced תהיה זמינה למשתמשים בתשלום חודשי של 74.90 ש"ח (19.99 דולר) עם חודשיים התנסות מתנה. המנוי כולל הטבות נוספות כמו נפח אחסון של 2TB. בנוסף, בקרוב המנויים יוכלו להשתמש בג'מיני ב-Gmail‏, Docs‏, Slides‏, Sheets ועוד (ולעשות כל מה שיכלו לעשות עם הפיצ'ר שנקרא עד עכשיו Duet AI).

 

על פי גוגל, גרסת Gemini Advanced הרבה יותר משוכללת עם יכולות מתקדמות בהשלמת משימות מורכבות כמו תכנות, הסקת מסקנות לוגית, ביצוע הוראות ברמת דיוק גבוהה ועזרה בעבודה יצירתית. החברה נותנת דוגמה לכך: משתמשים יוכלו להתאים אותו לסגנון הלימוד שלהם כדי להיעזר בו בלימודים, להשתמש בו ככלי עזר למשימות יצירתיות, לבקש ממנו לתכנן אסטרטגיית תוכן או לבנות תוכנית עסקית.

כדי להשתמש ב-Gemini Advanced צריך להצטרף לתוכנית המנויים החדשה של החברה, Google One AI Premium, שהמנויים שלה יוכלו לקבל את הפיצ'רים המתקדמים של הבינה המלאכותית. תוכנית הפרימיום הזאת כוללת את כל מה שכלול בשירות Google One עם יותר שטח אחסון ועוד פיצ'רים ייחודיים.

סונדאר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל ואלפאבית הוציא הודעה רשמית ובה כתב על מנוי האולטרה: "הוא הראשון שהביצועים שלו בתחום ה-MMLU (ריבוי משימות מסיבי שמבוסס על הבנת שפה) טובים יותר אפילו מאלה של מומחים אנושיים. MMLU בוחן ידע ויכולות פתרון בעיות ב-57 תחומים משולבים, כולל מתמטיקה, פיזיקה, היסטוריה, משפט, רפואה ואתיקה".

הכירו את אפליקציית ג'מיני

אבל לא רק בדפדפן, גוגל גם מכריזה על אפליקציה חדשה בעלת אותו שם של הבינה המלאכותית שלה - ג'מיני. האפליקציה למשתמשי אנדרואיד תהיה זמינה בשבוע הבא אבל רק בשפה האנגלית, ואין צפי כרגע לעברית. גם משתמשי iOS יצטרכו לחכות קצת, וגם כאן, רק באנגלית בינתיים. כרגע ההשקה מוגבלת רק לארה"ב, אז אם אתם בעלי אייפון בישראל, תצטרכו לחכות קצת יותר.

אבל מה אפשר לעשות עם האפליקציה? גוגל נתנה כמה דוגמאות בהודעה לעיתונות: "אתם יכולים להקליד לו הנחיות, לדבר איתו או להעלות לו תמונות ולבקש עזרה במגוון תחומים, לא משנה איפה אתם נמצאים. למשל לצלם לו פנצ'ר בגלגל ולשאול מה לעשות, לבקש ממנו ליצור תמונה מותאמת אישית שעליה תכתבו הזמנה למסיבה או להיעזר בו כדי לנסח הודעת טקסט שקשה לכם לכתוב לבד. זה צעד ראשון חשוב בתהליך הפיתוח של עוזר דיגיטלי שבאמת מבוסס על טכנולוגיית AI. עוזר יעיל, שהאינטראקציות איתו פשוטות ונעימות והיכולות שלו מבוססות על שילוב של כמה מודלים במקביל".

בינה מלאכותית בתוך העוזרת האישית

בנוסף לאפליקציה, ג'מיני מגיע גם לעוזרת האישית של גוגל, ה-Google Assistant. אם תורידו את אפליקציית Gemini או תפעילו את Google Assistant ותסכימו לשימוש בג'מיני, תוכלו לגשת אליו דרך האפליקציה או בכל צורה אחרת שבה התרגלתם להפעיל את Google Assistant: יש טלפונים שבהם כדי לעשות את זה לוחצים על לחצן ההפעלה, יש כאלה שבהם מחליקים עם האצבע מהפינה של המסך ואפשר גם פשוט לומר "Ok Google".

הוא ייפתח בשכבת-על חדשה, שדרכה תוכלו לגשת לצ'אט איתו בקלות או להיעזר בו לפי ההקשר על המסך. למשל לבקש ממנו לנסח כיתוב לתמונה שהרגע צילמתם, או לשאול שאלות על מאמר שאתם בדיוק קוראים. הרבה מהפיצ'רים בהפעלה קולית של Google Assistant יהיו זמינים גם באפליקציית Gemini, כולל הגדרת טיימר, הוצאת שיחות ושליטה במכשירים בבית חכם. בעתיד, תהיה תמיכה בעוד פיצרים כאלה.