החרם נגד וואווי מתרחב בעקבות צו נשיאותי עליו חתם הנשיא טראמפ. גוגל הפסיקה את הפעילות העסקית, והמכה האחרונה: חברת ARM הבריטית שאחראית על תכנון המעבדים של ענקית הטכנולוגיה הסינית מצטרפת למאבק, כך ה-BBC מדווח. ARM פועלת בבריטניה ונמצאת בבעלות של קבוצת SoftBank היפנית, ומכילה טכנולוגיות שמקורן בארה"ב.

חשוב להבהיר כי שום דבר בשלב זה אינו בטוח, ובכל מקרה ישפיע בטווח הארוך. לפי הפרסום, ב-ARM הורו לעובדים במסך פנימי להפסיק לספק תמיכה למוצרים ולבטל את כל החוזים וההתקשרויות עם וואווי וחברות הבת שלה כדי לעמוד בדרישה האחרונה של הצו הנשיאותי.

דונלד טראמפ (צילום: Win McNamee/Getty Images)
צילום: Win McNamee/Getty Images

אם אכן החרם ייכנס לתושף, וואווי לא תוכל להמשיך לייצר את המעבד שלה, ותתקשה לייצר מכשירים סלולרים. ARM מייצרת בעבור וואווי את ארכיטקטורת המעבדים, ובכך היא איננה צריכה להסתייע בקוואלקום האמריקנית, והיא גם אחת היחידות שלא נעזרת בה.

בהודעה לעיתונות הביעו בוואווי מעט אופטימיות: "אנו מעריכים את היחסים ההדוקים שלנו עם השותפים שלנו, אך מכירים בלחץ שחלקם נמצאים תחת החלטות פוליטיות. אנו בטוחים שמצב מצער זה ניתן לפתרון, והעדיפות שלנו היא להמשיך ולספק טכנולוגיה ברמה עולמית, ומוצרים ללקוחות שלנו ברחבי העולם".

אנדרואיד, בחלקה מספוקת ברשיון פתוח, כך שוואווי יכולה להשתמש בה ללא שיתוף פעולה עם גוגל - אך לא תקבל את כל העדכונים והתמיכה. בוואווי הודיעו לפני כחודשיים כי כבר עובדים על טכנולוגיה משלהם כתוכנית גיבוי.

גוגל מצייתת לצו ממשלתי בארצות הברית, שעליו חתום הנשיא דונלד טראמפ, ומורה לחברות אמריקאיות החרים את וואווי (ועוד חברות סיניות) ולא לנהל איתן עסקים. וואווי נמצאת במקום שני בעולם במכירת סמארטפונים, אחרי סמסונג ולפני אפל. מידת ההשפעה עליה, בעקבות הצו, ובעקבות ההחלטה של גוגל עדיין נבחנת על ידי אנשי החברה.