משחק Wordle (צילום: צילום מסך)
משחק Wordle | צילום: צילום מסך

בימים האחרונים אולי ראיתם בטוויטר אנשים משתפים קוביות בצבעים צהוב, שחור וירוק, יחד עם ניקוד מספרי. אם לא הבנתם מה הם עושים, אתם מוזמנים להצטרף למשחק חדש וממכר שנקרא wordle. המשחק באוויר כבר 200 ימים, אבל בימים האחרונים הוא תפס תאוצה בעולם וגם בארץ.

איך זה עובד?

בדומה למשחק לינגו למי שזוכר, צריך לנחש מילה באנגלית בת חמש אותיות. אחרי הניסיון הראשון, האותיות ייצבעו בצבעים לפי המקרא הזה: אפור – אם האות בכלל לא נמצאת במילה, צהוב – אם היא נמצאת במילה אבל במיקום הלא נכון וירוק – אם היא נמצאת במילה ובמיקום הנכון.

יש לכם שישה ניסיונות לנחש, ואין אפשרות לנחש מילה לא תקנית בשפה. יש גם אפשרות לדרגת קושי גבוהה יותר, אותה מפעילים דרך גלגל שיניים שנמצא בצד ימין העליון של המסך. אם תלחצו עליו, תהיו חייבים לציית לרמזים שחשפתם – כלומר, אם האות O היא שנייה, תהיו חייבים להרכיב מילים עם האות O שנייה, ולא פשוט להזין מילים אקראיות כדי למצוא אותיות נוספות שיעזרו בפיצוח המילה.

משחק Wordle (צילום: צילום מסך)
משחק Wordle | צילום: צילום מסך

בסיום, היוצר ג'וש וורדל הוסיף כפתור שיתוף שמאפשר למשתמשים לשתף את הניחושים שלהם ללא ספוילרים – רק באמצעות הריבועים הצבועים ללא חשיפת המילים, כי המילים הן זהות לכולם. כך כולם יוכלו לראות כמה ניסיונות לקח לכם לנחש. בכל יום עולה משחק חדש - כך שהדבר המבאס הוא שתצטרכו להמתין כמה שעות טובות עד למשחק הבא.