בחצי השנה האחרונה לכהונתו, הנשיא לשעבר טראמפ הפך את טיקטוק לאחת האויבות הגדולות של הממשל האמריקני. כעת, שלושה שבועות אחרי כניסתו של הנשיא ביידן לתפקיד, מקורות מדווחים שהעסקה נגנזה.

לפי הפרסום של הוול סטריט ג'ורנל הבוקר (רביעי), הממשל האמריקני החדש שוקל אם להמשיך בסנקציות שהנשיא הקודם ביקש להטיל. אם שכחתם, באוגוסט 2020 חתם הנשיא טראמפ על שני צווים נשיאותיים הדורשים מטיקטוק למכור את פעילותה במדינה לחברה אמריקנית, בטענה שהיא מהווה סיכון ביטחוני לאור קשריה לחברת האם ByteDance שמושבה בסין. טיקטוק הגיבה בצעדים משפטיים והצליחה למנוע את חסימת האפליקציה בפני משתמשים אמריקניים, כשבמקביל ניהלה מגעים עם וולמרט ואורקל להקמת החברה TikTok Global. המגעים התנהלו במשך חודשים ארוכים, אך בחודשים האחרונים נראה שהעסקה הוקפאה.

לפי גורמים המעורים בפרטים, טיקטוק עשויה להגיע לעסקה חדשה עם הועדה להשקעה חיצונית בארה"ב (CFIUS) שבמסגרתה גורם שלישי ינהל את הנתונים בארה"ב. במצב זה, טיקטוק לא תצטרך למכור את פעילותה במדינה או להקים חברה חדשה. ייתכן שוולמרט ואורקל ישתתפו גם בעסקה החדשה, בהתאם למדיניות שבה יבחר הנשיא ביידן.

"אנחנו מתכננים לפתח גישה מקיפה לאבטחת המידע האמריקני, שמתייחסת לכל מגוון האיומים שניצבים בפנינו", אמרה דוברת המועצה לביטחון לאומי אמילי הורן. "האיומים הללו כוללים סכנות מצד אפליקציות סיניות ותוכנות אחרות שפועלות בארצות הברית. בחודשים הקרובים אנחנו צופים שנתייחס למקרים ספציפיים".